ŚLIWA SPENCER HOLLYWOOD

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Śliwa Spencer Hollywood to Amerykańska odmiana. Znana od 1936r. Ma pyszne owoce oraz pięknie zdobi. Polecana nawet dla początkujących ogrodników.

 

Pokrój

Drzewo cechuje się słabym wzrostem oraz wzniesionym pokrojem. Gałązki często uginają się od ciężaru owoców, stąd mogą wymagać podpór. Kwiaty są białego koloru z różowym/purpurowym środkiem, pojawiają się wczesną wiosną. Liście zabarwione na zielono z mocnym, fioletowym odcieniem, nasilającym się wraz z sezonem.

 

Owoc

Zarówno skórka jak i miąższ jest purpurowa. W smaku słodko-kwaśne, soczyste i smaczne. Można z nich wykonać pyszne przetwory. Rozmiarem dość duże, okrągłe i równej wielkości. Plon jest obfity i coroczny. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca. Po zasadzeniu szybko zaczyna owocować(ok. 2 latach).

 

Uprawa

Odmiana odporna na mróz(-25'C) oraz choroby(w tym szarkę). Może być sadzona w całej Polsce. Wymaga dużo słońca. Młode śliwy należy podlewać do pełnego przyjęcia się(np. raz na tydzień, aby nie przesadzić ze zbyt częstym podlewaniem). Dobrze rośnie w większości gleb, nawet tych słabszych, choć preferuje żyzną, o obojętnym odczynie pH. Drzewka z odkrytym korzeniem sadzi się wiosną oraz jesienią, wersje doniczkowaną można sadzić także latem.

 

Drzewo warto przycinać wykonując cięcie formujące, prześwietlające i odmładzające. Rany trzeba posmarować maścią ogrodniczą.

 

Zapylacze: Samopylna. Nie wymaga innej odmiany śliwy w pobliżu do wydania owoców.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium