WINOROŚL BEZPESTKOWA RELIANCE W DONICY

Wysokość: ok. 20-50cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 1 rok.
 
Młode sadzonki winorośli warto zabezpieczyć na pierwszą zimę. Roślinę okrywa się wtedy włókniną, a nad korzeniami usypuje kopczyk z ziemi o wysokości ok. 30cm. Wiosną włókninę należy zdjąć, a kopczyk rozgarnąć.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Bezpestkowa winorośl Reliance to świetna odmiana do uprawy w polskich warunkach klimatycznych i glebowych. Nie sprawia żadnych trudności nawet amatorom, a odwdzięcza się pysznymi owocami.

 

Charakterystyka krzewu


Winorośl Reliance rośnie dość dobrze i szybko. Co więcej, to wysoce zdrowy krzew, który dodatkowo obficie plonuje co roku, a pierwsze owoce pojawią się na krzewie już w czwartym roku od zasadzenia. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Winorośl Reliance rodzi średniej wielkości owoce, których głównym atutem jest brak nasienia. Sprawia to, że są wygodniejsze w konsumpcji, ale też bezpieczniejsze, np. dla dzieci. Winogrona są smaczne, słodkie, soczyste, o charakterystycznym truskawkowym aromacie. Zbiory dokonywane są w pierwszej połowie września.
 
 

Uprawa

Reliance to winorośl, która odporna jest na mrozy naszego klimatu. Nie atakują jej także choroby. Miejsce nasadzenia powinno być słoneczne, a ziemia mieć odczyn obojętny. Winogrona nie lubią długotrwałej suszy, więc warto zadbać chociażby o umiarkowaną wilgotność gleby, ale nie dopuścić do podmakania i rozwoju pleśni.
 
 

Zapylacze

Winorośl Reliance nie wymaga zapylacza.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium