Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • WINOROŚL BIANCA W DONICY

Winorośł o stosunkowo średnich owocach, wcześnie wchodząca w okres owocowania, wysoko dorastająca. DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE

17.82
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Docelowa wysokość krzewu: powyżej 8m
Dojrzałość zbiorcza: Wrzesień
Barwa owoców: żółto/zielone
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średni
Mrozoodporność: -25°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Węgry

 

Odmiana Bianca to ceniona winorośl w produkcji wina. Uprawiana przeważnie przez plantatorów, choć i amatorskich hodowców też nie brakuje. Owoce można zbierać już w 3 dekadzie października.

Charakterystyka krzewu
Winorośl Bianca rośnie silnie, prowadzi ku górze sztywne pędy. Wiele zależy od gleby. Odmiana te cechuje się bardzo ładnymi liśćmi – mają piękny, wygięty kształt, zielony kolor i połyskują. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Owoce rosną w średniej wielkości gronach. Waga pojedyńczego owocu to ok. 4g. Są kuliste, z zielonożółtą skórką, czasem przyrumienioną od słonecznej strony. W smaku są dość słodkie, neutralne, delikatne. Owocowanie jest bardzo obfite, a plon zbiera się w 3 dekadzie października.

Uprawa
Bianca to winorośl średnio znosząca mrozy, wytrzymuje do -25 stopni Celsjusza. Dobrze odporna jest na choroby, takie jak mączniak, ale uważać warto na nekrozę korową. Miejsca nasadzeń powinny być słoneczne, a gleba o odczynie obojętnym. Winogrona nie lubią miejsc podmokłych. Dorosłe krzewy nie wymagają podlewania. Młode tak, jeżeli gleba będzie sucha. Odmianę możemy uprawiać ekologicznie. Zaleca się cięcie na ok. 7 oczek oraz prześwietlające.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png