WINOROŚL BIANCA W DONICY

Wysokość: ok. 20-50cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 1 rok.
 
Młode sadzonki winorośli warto zabezpieczyć na pierwszą zimę. Roślinę okrywa się wtedy włókniną, a nad korzeniami usypuje kopczyk z ziemi o wysokości ok. 30cm. Wiosną włókninę należy zdjąć, a kopczyk rozgarnąć.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Odmiana Bianca to ceniona winorośl w produkcji wina. Uprawiana przeważnie przez plantatorów, choć i amatorskich hodowców też nie brakuje. Owoce można zbierać już w 3 dekadzie października.
 
 

Charakterystyka krzewu

Winorośl Bianca rośnie silnie, prowadzi ku górze sztywne pędy. Wiele zależy od gleby. Odmiana te cechuje się bardzo ładnymi liśćmi - mają piękny, wygięty kształt, zielony kolor i połyskują. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Owoce rosną w średniej wielkości gronach. Waga pojedyńczego owocu to ok. 4g. Są kuliste, z zielonożółtą skórką, czasem przyrumienioną od słonecznej strony. W smaku są dość słodkie, neutralne, delikatne. Owocowanie jest bardzo obfite, a plon zbiera się w 3 dekadzie października.
 
 

Uprawa 


Bianca to winorośl średnio znosząca mrozy, wytrzymuje do -25 stopni Celsjusza. Dobrze odporna jest na choroby, takie jak mączniak, ale uważać warto na nekrozę korową. Miejsca nasadzeń powinny być słoneczne, a gleba o odczynie obojętnym. Winogrona nie lubią miejsc podmokłych. Dorosłe krzewy nie wymagają podlewania. Młode tak, jeżeli gleba będzie sucha. Odmianę możemy uprawiać ekologicznie. Zaleca się cięcie na ok. 7 oczek oraz prześwietlające.
 

Zapylacze

Nie wymaga zapylacza.
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium