WINOROŚL NERO W DONICY

Wysokość: ok. 30-50cm.
Stan: donica 0,8l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 15,40 zł 15.40
Ocena: 3.8725
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Węgierska odmiana winorośli, która staje się coraz popularniejsza w Polsce. Jest bardzo łatwa w uprawie, przede wszystkim amatorskiej. Jest to najwcześniejsza odmiana o ciemnych owocach.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew rośnie silnie, tworzy mocne, wyniosłe pędy. Jest to krzyżówka Medoc Noir i Csaba Gyoengye. Pierwszy większy plon uzyskamy w 4. roku od zasadzenia. Krzewy owocowe dostępne są w doniczkach.
 
 

Owoce

Winorośl Nero płodzi średnie i duże grona. Pojedyncze winogrono jest kuliste i ma granatowoczerwoną lub granatowoczarną skórkę. W konsumpcji są smaczne, słodkie, delikatne. Jest to odmiana typowo deserowa, czyli przeznaczona do jedzenia na surowo. Można wykonać z niej wina, ale wtedy warto przetrzymać owoce na krzewie, by były bardzo dojrzałe. Ciemne winogrona są zazwyczaj zdrowsze od białych. Owoce pojawiają się na krzewie corocznie w dużej ilości. Zbiór wykonywany jest w drugiej połowie września.
 
 

Uprawa

Nero jest dobrze uodporniona na mrozy i choroby. Winorośl preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe. Najlepsza gleba powinna być przepuszczalna, gliniasta, z obojętnym ph. Nie służą jej natomiast bardzo wilgotne ziemie i chłodny klimat. Zalecamy cięcie na ok. 8 oczek.
 

Zapylacze

Nie wymaga zapylacza.

 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl