WINOROŚL SCHUYLER W DONICY

Wysokość: ok. 20-50cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 1 rok.
 
Młode sadzonki winorośli warto zabezpieczyć na pierwszą zimę. Roślinę okrywa się wtedy włókniną, a nad korzeniami usypuje kopczyk z ziemi o wysokości ok. 30cm. Wiosną włókninę należy zdjąć, a kopczyk rozgarnąć.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Winorośl Schuyler pochodzi z USA. Hybryda ZinfandelxOntario. Odmiana typowo deserowa.
 
 

Charakterystyka krzewu

Krzew tworzy silne pędy oraz duże liście(wiosną przybierają purpurowy kolor).  Cechuje ją bardzo wysoka plenność(7-14kg z 3m2), stąd jest często wykorzystywana do produkcji masowej. Szybko się rozrasta, może potrzebować dodatkowej przestrzeni.
 
 

Owoc

Ciemno fioletowe owoce średniej wielkości(ok. 2-4g), kuliste, pokryte woskowym nalotem. Dojrzewają na początku września. Są smaczne, nadają się do przetwórstwa oraz bezpośredniej konsumpcji.
 
 

Uprawa

Odmiana odporna na mróz(-27°C). Młode sadzonki warto zabezpieczyć na zimę. Średnio odporna na szarą pleśń oraz mączniaka, stąd zalecamy opryski oraz nawożenie, np. ekologiczne. Dobrze jest również przycinać winorośl oraz przerzedzać jej zawiązki. Stanowisko powinno być jak najbardziej słoneczne. Preferuje glebę żyzną i przepuszczalną o pH=6-7,5, ale ma dużą tolerancję.
 
 

Zapylacze

Nie wymaga zapylacza.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium