• WINOROŚL SWENSON RED W DONICY

Odmiana uznawana jako jedną z najsłodszych winorośli w Polsce, o czerwono-różowatych owocach, bardzo wysoko dorastająca. DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE

Brak towaru
18.22
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Docelowa wysokość krzewu: powyżej 8m
Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia
Barwa owoców: czerwony/różowy
Miąższ : słodki
Rozmiar owoców:

Średny
Mrozoodporność: -20°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: USA
 

Winorośl Swanson Red to jedna z bardziej popularnych w Polsce odmian. Polubiliśmy jej smak i przydatność w domowej kuchni. Idealna do altan, ponieważ silnie się rozrasta.  Dużym atutem jest też fakt, że jest łatwa w uprawie, praktycznie nie wymaga oprysków.


 

Charakterystyka krzewu

Swenson Red ma bardzo dekoracyjne liście - duże, ciemnozielone, o pięknym kształcie. Pierwszych owoców możemy spodziewać się już w 4. roku od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.


 

Owoce

Owoce winorośli rosną w gronach. Pojedyncze owoce są średniej wielkości, okrągłe, delikatnie spłaszczone. Smak jest oceniany jako słodki oraz dobry. Na zewnątrz różowoczerwona skórka, z cienką warstwą nalotu. Swenson Red owocuje obficie, co roku. Winogrona można przeznaczyć do spożycia lub przetwórstwa. Wychodzą z nich wyśmienite wina. Zbiory przypadają na przełom sierpnia i września.
Uprawa

Swanson Red jest dobrze uodporniona na mrozy i choroby. Winorośl preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe. Najlepszą glebą jest less lub przepuszczalna glina. Nie służą jej natomiast bardzo wilgotne ziemie i chłodny klimat.

Nie wymaga zapylacza.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png