WINOROŚL WIKTORIA W DONICY

Wysokość: ok. 20-50cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 1 rok.
 
Młode sadzonki winorośli warto zabezpieczyć na pierwszą zimę. Roślinę okrywa się wtedy włókniną, a nad korzeniami usypuje kopczyk z ziemi o wysokości ok. 30cm. Wiosną włókninę należy zdjąć, a kopczyk rozgarnąć.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 4.95833
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Wiktoria to odmiana wielkoowocowa, której owoce są lubiane przez konsumentów. Są one duże, wygodne do jedzenia, ale także mają wyjątkowy smak.

 

Charakterystyka krzewu

Winorośl Wiktoria rośnie średnio silnie i dobrze drewnieje. Docelowo pędy osiągają długość 2-3 metrów. Krzew wydaje co roku dobre plony, zwłaszcza jeżeli zadbamy o jego warunki bytowe. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Winorośl Wiktoria daje duże owoce, rozmieszczonych na stożkowych gronach. Skórka ma kolor różowy lub czerwono-purpurowy i skrywa smaczny miąższ – słodki, soczysty, z posmakiem muszkatu. Owoce gotowe są do zbioru w połowie września. Można je wykorzystać do zrobienia soków lub deserów, ale także po prostu jeść jako przekąskę.
 
 

Uprawa

Wiktoria to winorośl, która znosi mrozy do około -27 stopni Celsjusza. Nie jest podatna na choroby. Stanowisko powinna mieć słoneczne lub półcieniste. Jest to krzew pnący, więc wymaga podpory. Gleba o odczynie obojętnym, żyzna, umiarkowanie wilgotna.
 
 

Zapylacze

Obcopylna, przykładowe zapylacze to: Arkadia, Talizman, Timur, Łora. 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium