• WIŚNIA CZERECHA GRUBIŃSKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Czerecha Grubińska z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

16.86
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Wiśnia Czerecha Grubińska z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewa, które swoje pochodzenie ma na Węgrzech. Może być sadzona zarówno w sadach amatorskich, jak i towarowych, z przeznaczeniem na przetwórstwo.

Charakterystyka drzewa
Wiśnia rośnie średnio silnie i z czasem tworzy luźną koronę. W okres owocowania wchodzi w około 3-4 roku od posadzenia. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które powinny trafić do ziemi jesienią lub wiosną.

Owoc
Owoce Czerechy Grubińskiej są duże (do 8 gramów), sercowate, bardzo czerwone. W smaku są słodko-kwaśne, orzeźwiające, soczyste. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie lipca. Nadają się bezpośrednio do spożycia lub to przetwarzania na soki, musy, dżemy.

Uprawa
Wiśnia Czerecha Grubińska z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w miejscu słonecznym, w miarę możliwości osłoniętym od wiatru. Ziemia żyzna, o odczynie obojętnym, może być gliniasto-piaszczysta. Pierwsze cięcie wiosenne to skrócenie przewodnika i gałązek. Czerecha Grubińska jest samopłodna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie