WIŚNIA CZERECHA GRUBIŃSKA

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 18,45 zł 20,50 zł 18.45
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Wiśnia Czerecha Grubińska to sadzonka drzewa, które swoje pochodzenie ma na Węgrzech. Może być sadzona zarówno w sadach amatorskich, jak i towarowych, z przeznaczeniem na przetwórstwo.
 
 

Charakterystyka drzewa

Wiśnia rośnie średnio silnie i z czasem tworzy luźną koronę. W okres owocowania wchodzi w około 3-4 roku od posadzenia. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które powinny trafić do ziemi jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Owoce Czerechy Grubińskiej są duże (do 8 gramów), sercowate, bardzo czerwone. W smaku są słodko-kwaśne, orzeźwiające, soczyste. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie lipca. Nadają się bezpośrednio do spożycia lub to przetwarzania na soki, musy, dżemy.
 
 

Zapylacze

Wiśnia Czerecha Grubińska jest samopylna
 
 

Uprawa

Wiśnia Czerecha Grubińska z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w miejscu słonecznym, w miarę możliwości osłoniętym od wiatru. Ziemia żyzna, o odczynie obojętnym, może być gliniasto-piaszczysta. Pierwsze cięcie wiosenne to skrócenie przewodnika i gałązek. Czerecha Grubińska jest samopłodna.
 
 

Cięcie

Na początku, wiosną po posadzeniu(lub następnej wiosny) lekko skracamy przewodnik oraz pędy boczne o połowę. W kolejnych latach, po zbiorach, wykonujemy cięcie prześwietlające(wycinająć pędy rosnące do środka korony, krzyżujące się, uschnięte, stare).
 
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium