• WIŚNIA ŁUTÓWKA W DONICY

Wiśnia Łutówka doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

24.33
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

ŁUTÓWKA 

Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Nieznane

 

W kategorii drzewa owocowe w dziale "w doniczkach" znajdziesz bogaty wybór odmian, które z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb. Na tej stronie oferujemy wiśnie łutówkę, która jest jedną z najczęściej wybieranych odmian do produkcji przemysłowych. Drzewko daje wyjątkowo dużo owoców o smacznym, kwaskowym smaku. Zgodnie ze specyfikacją sadzonki dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca. Wiśnie z tego drzewka są duże oraz czerwone. Prezentowana odmiana znana jest od lat i jest niezwykle lubiana przez Polaków. 


Wybierz późną odmianę wiśni

Prezentowana Łutówka osiąga wielkość od 3,5 m do 4,5 m. Doskonale sprawdza się na handel, ponieważ obficie owocuje co roku. Pierwszych wiśni możemy spodziewać się już 2-3 lata od posadzenia sadzonki. Dojrzałe owoce mogą osiągać masę nawet 7 gram. Niewątpliwą zaletą drzewka jest fakt, iż jest to odmiana odporna na mróz. Ze względu na podatność na choroby grzybowe zaleca się stosowanie oprysków. Poznaj już teraz wszystkie zalety oferowanego drzewka owocowego.

 

Charakterystyka drzewa

Łutówka dorasta do średniej wysokości 3,5–4,5 metra. Korona jest kulista, luźna. Obradza obficie w owoce co rok, a pierwszych owoców możemy spodziewać się już w 2. lub 3. roku od posadzenia. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Wiśnie są duże (nawet do 7 gramów), okrągłe, w momencie dojrzałości ciemnoczerwone. W smaku są kwaśne, odrobinę cierpkie i soczyste. Plony zbieramy pod koniec lipca. Jest to świetna odmiana do wykorzystywania w przemyśle owocowym – na soki, dżemy czy koncentraty.

 

Uprawa

Wiśnia Łutówka jest odporna na mróz. Wrażliwa jest natomiast na choroby grzybowe, więc wymaga oprysków. Najlepsze miejsce dla niej to sad pełen słońca, z ziemią żyzną, średnio wilgotną.

 

Zapylacze

Łutówka to wiśnia samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Wiśnia Łutówka wymaga tego cięcia systematycznie dlatego ze starsze gałęzie wyrastają pod kątem prostym i mają tendencję do ogołacania to spowoduje znacznie mniejsze owoce oraz nie tak syte plony, odcięcie pędów spowoduje, że z starych pędów będą wyrastać nowe, nowe przyrosty zapewnią obfite oraz syte plony w kolejnym roku. Usuwamy wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 cm nad ziemią.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png