JABŁOŃ ELISE

elise.jpg
  • promocja
Podkładka: M26.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 24,90 zł 24,90 zł 24.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń 'Elise' to Holenderska wyhodowana w Instytucie Plant Research International B.V. Krzyżówka 'Septer' x 'Koksa Pomarańczowa'.

 

Pokrój


Drzewo o umiarkowanej sile wzrostu oraz mało rozłożystą koroną. Konary odstają od przewodnika pod szerokim kątem. Kwitnie biało-różowymi kwiatami pod koniec kwietnia/na początku maja.

 

Owoc


Jabłka 'Elise' są wielkościowo duże(220g) oraz lekko żeberkowate przy nasadzie. Skórka gładka, prawie sucha przy dotyku. Kształtem kulisto-stożkowe. Skórka jest jest pokryta w 90% jasno czerwonym rumieńcem w białe, rozmyte kropki. Miąższ jest o kremowym odcieniu, zwarty, soczysty, średnio aromatyczny, słodki i lekko kwaskawy, kruchy. Owoce są bardzo smaczne. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec września. Jabłonie długo utrzymują się na drzewie, do ok. połowy października. W amatorskich warunkach mogą być przechowywane 2 miesiące, w profesjonalnych nawet 6. Odmiana szybko owocuje po zasadzeniu, po ok. 2-3 latach.

 

Uprawa


Odmiana średnio odporna na mróz, wytrzymuje do ok. -25'C, stąd odradza się sadzenia w jej w najchłodniejszych regionach Polski.
Dobrze odporna na parcha i mączniaka. W niektórych może wymagać ochrony przed zarazą ogniową, rakiem jabłoni, gumowatością drewna i gorzką plamistością podskórną.

 

Cięcie


Odmianę tą warto prześwietlać, gdyż korona dość mocno się zagęszcza. Należy wycinać min. pędy krzyżujące się, rosnące do środka korony oraz wilki(pionowe pędy). W przyszłości warto wykonywać cięcie odmładzające. 

 

Zapylacze


Obcopylna. Wymaga innej odmiany w pobliżu do zawiązania owoców. Przykładowe zapylacze: 'Golden Delicious', 'Szampion', 'Malinowa Oberlandzka'.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium