JAŚMINOWIEC JUSTYNKA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec panieński ‘Justynka’ (Philadelphus virginalis) to polska odmiana wyselekcjonowana przez A. Wróblewskiego w 1970 roku. Jest kuzynem popularnego jaśminowca wonnego. W odróżnieniu od niego m.in. osiąga mniejsze rozmiary.

 

Charakterystyka jaśminowca panieńskiego ‘Justynka’

Jaśminowiec ‘Justynka’ to wolno rosnący krzew (roczne przyrosty ok. 20cm) dorastający do 1,5-2m wysokości. Ma rozłożysty,szeroko rozgałęziony pokrój. Liście są jasnozielone, jajowate o długości do 4cm i szerokości do 2,5cm. Kwiaty są białe, zazwyczaj półpełne (więcej płatków niż u kwiatów pojedynczych), o średnicy 2-3cm. Wydzielają przyjemny zapach (słabszy niż jaśminowiec wonny).

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec ‘Justynka’?

Jaśminowiec ‘Justynka’ zakwita pod koniec wiosny. Najczęściej wytwarza kwiaty od drugiej dekady czerwca i kontynuuje obfite kwitnienie w lipcu.

 

Uprawa jaśminowca panieńskiego

Jaśminowiec wonny powinno się uprawiać w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych, wtedy kwitnienie jest obfite. Lubi gleby żyzne, próchnicze lub gliniaste, umiarkowanie wilgotne. Znosi mrozy. W czasie długotrwałych susz zaleca się go podlewać, zwłaszcza jeśli taka pogoda przypada na okres kwitnienia. Toleruje zanieczyszczenie powietrza. Jaśminowiec ‘Justynka’ zaleca się sadzić wiosną lub jesienią w odległości min. 150cm od innych roślin wieloletnich, takich jak krzewy i drzewa. Najlepiej umieszczać przy nim rośliny jednoroczne lub byliny, które przesadzi się w inne miejsce, gdy krzew rozrośnie się.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśminowiec ‘Justynka’ dobrze nadaje się na soliter w małym ogrodzie. Efektownie wygląda posadzony w wydzielonym miejscu na trawniku czy przy ogrodzeniu. Wprowadza naturalność do ogrodu. Warto go łączyć z innymi krzewami, np. krzewuszkami i forsycjami. Sprawdza się w dużych aglomeracjach i ogrodach miejskich. Może być wykorzystywany do tworzenia wielogatunkowych, luźnych żywopłotów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium