TAWUŁA JAPOŃSKA GOLDEN PRINCESS W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Tawuła japońska ‘Golden Princess’ (Spiraea japonica) to niski krzew ozdobny z liści i kwiatów.

 

Charakterystyka tawuły japońskiej ‘Golden Princess’

Tawuła japońska ‘Golden Princess’ wyróżnia się na tle rodzaju Spiraea wybarwieniem liści, które przez cały sezon są żółte lub żółtozielone. Późnym latem bądź jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Mają eliptyczny kształt, są ostro zakończone, piłkowane na brzegach, z wyraźnym unerwieniem. W czasie kwitnienia efektownie kontrastują z drobnymi, różowymi kwiatami zebranymi w luźne kwiatostany – baldachogrona. Odmiana ‘Golden Princess’ dorasta do 50-60cm wysokości (i do 80cm szerokości). Ma półkulisty pokrój.

 

Kiedy kwitnie tawuła japońska ‘Golden Princess’?

Tawuła ‘Golden Princess’ zakwita pod koniec wiosny. Kwitnie od czerwca do lipca.

 

Uprawa tawuły japońskiej

Optymalne do uprawy jest stanowisko uprawy (obfite kwitnienie, atrakcyjne wybarwienie liści), ale toleruje częściowe zacienienie. Jest mało wymagająca względem gleby. Należy unikać podłoży podmokłych. Odmiana ‘Golden Princess’ jest odporna na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Zaleca się ją sadzić jesienią lub wiosną, co 60-70cm. Warto ją regularnie, corocznie przycinać.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Tawuła japońska ma wszechstronne zastosowanie: nadaje się obwódki (wzdłuż ścieżki, ogrodzenia czy budynku), jest ciekawym urozmaiceniem rabat i ogrodów skalnych. Tworzy dobre kompozycje z innymi krzewami, bylinami, a także trawami ozdobnymi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium