WIŚNIA KOLUMNOWA CARMINE JAWEL

Podkładka: Antypka, Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
 
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.95833
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Wiśnia kolumnowa Carmine Jewel jest idealną sadzonką dla wszystkich miłośników bardziej słodkich wiśni. Odmiana ta jest łatwa w uprawie, a więc doskonała dla amatorów.
 
 

Charakterystyka drzewa

Carmine Jewel to krzyżówka Prunus Cerasus i Prunus Fructosa. Drzewko owocowe rośnie umiarkowanie szybko, tworząc lekko zagęszczoną koronę. Dorosłe może osiągnąć nawet 3 metry wysokości. Pierwsze owoce pojawią się na nim już w drugim lub trzecim roku uprawy. Wiśnia kolumnowa z odkrytym korzeniem może być sadzona w gruncie lub w większym pojemniku.
 
 

Owoc

Wiśnie są duże i okrągłe (nawet do 4 gramów). Skórka ma kolor ciemnoczerwony, a czasem nawet prawie czarny. Wewnątrz słodki czerwony miąższ i mała pestka. Owoce są lubiane w konsumpcji bezpośredniej, ale także doceniane w przetwórstwie – mają dużo soku. Dobrze znoszą transport, a zaczynają być dojrzałe w pod koniec czerwca, choć wiele zależy od ilości słońca.
 
 

Uprawa

Wiśnia kolumnowa Carmine Jewel powinna trafić do ziemi bogatej w składniki mineralne, ale nie za bardzo wilgotnej. Ta odmiana nie lubi mieć mokro. Cechuje się wysoką odpornością na mrozy i rzadko zapada na choroby. Lubi ekspozycję słoneczną lub półcienistą. W przyszłości warto drzewko prowadzić przycinając pędy zbytnio rozrastające się oraz zagęszczone, aby kształt jeszcze bardziej był zbliżony do kolumny.
 
 

Zapylacze

Wiśnia Carmine Jewel jest samopłodna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium