AGREST ZIELONY BUTELKOWY NA PNIU

Wysokość: ok. 100/140cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,80 zł 23.80
Ocena: 0
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Agrest (Ribes grossularia) ‘Zielony Butelkowy’ to oryginalna, rzadka odmiana w Polsce dostarczająca dużych, smacznych owoców. W wielu krajach jest ceniona i wykorzystywana na przetwory. Pochodzi z Anglii. Posłużyła do wyselekcjonowania innych odmian, m.in. ‘Puszkinskij’. Sadzonki szczepione na pniu wyglądają elegancko i zajmują mało miejsca. ‘Zielony Butelkowy’ z powodzeniem można sadzić wśród roślin ozdobnych, na trawniku czy nawet w pojemniku na balkonie.

 

Charakterystyka agrestu ‘Zielony Butelkowy’

Agrest ‘Zielony Butelkowy’ jest szczepiony na pniu i ma atrakcyjny pokrój miniaturowego „drzewka”. Osiąga 100-140cm wysokości. Jest średnio wysoki, można wykorzystać go do stworzenia „ażurowego” szpaleru. Liście są zielone, jesienią przebarwiają się na żółto. Kwitnie wiosną, zwykle pod koniec kwietnia i w maju. Owoce agrestu ‘Zielony Butelkowy’ Agrest ‘Zielony Butelkowy’ wykształca owoce duże o skórce barwy zielonej (czasem lekko przebarwiającej się na żółto). Mają kwaskawo-słodki smak. Świetnie sprawdzają się przy produkcji przetworów, np. dżemów, ale nadają się również jako owoce deserowe. Odmiana dojrzewa dość późno, owoce są gotowe do zbioru pod koniec lipca.

 

Uprawa agrestu ‘Zielonego Butelkowego’ na pniu

Odmiana agrestu ‘Zielony Butelkowy’ jest wytrzymała: znosi niskie temperatury, słabsze warunki glebowe i błędy pielęgnacyjne osób początkujących. Aby plon był wysoki i smaczniejszy powinno się ją sadzić (jesienią lub wiosną) w miejscu słonecznym, ciepłym. Optymalne pH gleby wynosi 5,5-6,0. ‘Zielony Butelkowy’ jest szczepiony na pniu, co oznacza, że w odróżnieniu od typowego agrestu zajmuje mniej miejsca. Warto jednak pozostawić mu nieco więcej przestrzeni niż innym odmianom piennym, np. sadząc co 100- 120cm.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium