AZALIA JAPOŃSKA MARUSCHKA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 2.85714
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Azalia japońska ‘Maruscha’ (Rhododendron obtusum) to jedna z najpiękniejszych odmian, zachwycająca głębią barw kwiatów i zmiennym, kontrastowym ulistnieniem. Została wyselekcjonowana przez Hansa Hachmanna. W sprzedaży jest dostępna od 1988 roku.

 

Charakterystyka azalii japońskiej ‘Maruscha’

Sadzonki rododendrona ‘Maruscha’ to niska, wolno rosnąca odmiana, po 10 latach osiągająca 30-40cm wysokości. Ma rozłożysty pokrój, jej docelowa szerokość wynosi 80cm. Liście są ciemnozielone, często z brązowawym odcieniem, jesienią wybarwiają się na brązowo-bordowo. Długo utrzymują się na krzewie. Kwiaty są wyraziste, karminowoczerwone. Osiągają średnicę do 5cm.

 

Kiedy kwitnie azalia japońska ‘Maruscha’?

Azalia japońska ‘Maruscha’ zakwita w drugiej połowie maja i kwitnie przez część czerwca.

 

Uprawa azalii japońskiej

Optymalne do uprawy azalii japońskiej są miejsca słoneczne (do lekko zacienionych), zaciszne, osłonięte od wiatru oraz żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne gleby o odczynie kwaśnym. Sadzonki umieszcza się w gruncie jesienią lub wiosną w rozstawie co 60-80cm. W czasie susz wymaga podlewania. Przed nadejściem mrozów zaleca się zastosowanie grubej ściółki okrywającej.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Azalia ‘Maruscha’ efektownie komponuje się z innymi krzewami, a także bylinami kwitnącymi na biało. Jest urozmaiceniem wrzosowisk i rabat z roślinami kwasolubnymi. Można ją uprawiać na balkonie i tarasie (przed zimą przenosi się do chłodnego pomieszczenia). Mimo niewielkich rozmiarów w okresie kwitnienia zwraca na siebie uwagę z daleka.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium