AZALIA JAPOŃSKA PETTICOAT HACHPETT W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Azalia japońska ‘Petticoat’ (Rhododendron obtusum) ma wszechstronne zastosowanie w ogrodzie. To niemiecka odmiana wyselekcjonowana przez H. Hachmanna. Sadzonki cechują się wolnym wzrostem.

 

Charakterystyka azalii japońskiej ‘Petticoat’

Sadzonki azalii ‘Petticoat’ osiągają zaledwie kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Po 10 latach uprawy dorastają do 50-60cm (przy 80cm szerokości). Ma zwarty, półkulisty pokrój. Liście są skórzaste, ciemnozielone, błyszczące. Jesienią przebarwiają się za żółto, pomarańczowo i czerwono. Utrzymują się przez zimę lub część zimy (w zależności od przebiegu pogody). Kwiaty są różowe, z fryzowanymi płatkami, o średnicy 5-6cm.

 

Kiedy kwitnie azalia japońska ‘Petticoat’?

Azalia japońska ‘Petticoat’ zakwita w połowie maja, a kontynuuje kwitnienie w czerwcu. Kwitnienie sadzonek można przedłużyć przez systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatostanów.

 

Uprawa azalii japońskiej

Azalia japońska najlepiej rozwija się w miejscach o dużej ilości światła rozproszonego, osłoniętych od wiatru. Preferuje żyzne, próchnicze podłoża o kwaśnym odczynie. Sadzonki azalii sadzi się w ogrodzie jesienią lub wiosną w odległości 60-80cm od innych roślin. W czasie susz krzew powinno się podlewać. Dobrze reaguje na ściółkowanie. Grubą warstwę ściółki stosuje się również przed nadejściem zimy.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Azalię japońską ‘Petticoat’ można posadzić na pierwszym planie w rabacie roślin kwasolubnych. Ponadto jest wzbogaceniem wrzosowisk. Dobrze łączy się m.in. z wrzosami, wrzoścami, hebe, żurawiną, pierisami, hortensjami i ostrokrzewami.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium