BARBULA KLADOŃSKA KEW BLUE W DONICY

Wysokość: 20-35 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,00 zł 15.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Barbula klandońska ‘Kew Blue’ (Caryopteris clandonensis) to oryginalny krzew, rzadko spotykany w ogrodach. Jest nazywany kariopterisem angielskim, chociaż ta synonimiczna nazwa jest mniej znana. Sadzonki odmiany ‘Kew Blue’ w porównaniu z typowym gatunkiem mają nieco inny odcień kwiatów.

 

Charakterystyka barbuli klandońskiej ‘Kew Blue’

Barbula klandońska ‘Kew Blue’ to niski krzew osiągający 50-100cm wysokości. Pokrój rozłożysty (do 150cm szerokości). Liście są eliptyczne, wydłużone, ząbkowane i błyszczące (typowy gatunek ma matowe blaszki liściowe). Blaszki liściowe wydzielają lawendowy zapach. Kwiaty są drobne, ciemnoniebieskie, zebrane w kuliste kwiatostany otaczające pędy w części wierzchołkowej. Są miododajne – przyciągają zapylacza (a także motyle). Stanowią wartościowy pożytek pszczeli.

 

Kiedy kwitnie barbula klandońska?

Zaletą barbuli jest nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także późny okres kwitnienia. Zakwita, gdy wiele roślin w ogrodzie przygotowuje się do nadejścia zimy. Początek kwitnienia to zazwyczaj przełom sierpnia i września. Kontynuuje kwitnienie przez cały wrzesień, czasem kwitnie jeszcze na początku października. Kwiaty pojawiają się na pędach tegorocznych.

 

Uprawa barbuli klandońskiej

Sadzonki barbuli ‘Kew Blue’ powinno się sadzić jesienią lub wiosną na stanowiskach słonecznych. Roślina wieloletnia preferuje przepuszczalne, lekkie lub średnio żyzne podłoża. Toleruje szeroki zakres pH. Nie lubi gleb ciężkich i podmokłych. Rozstawa sadzenia: ok. 100cm. Przed zimą zaleca się ją kopczykować i ściółkować. Wiosną skraca się pędy. Barbula klandońska dobrze znosi suszę.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Barbulę klandońską warto sadzić w ogrodzie na rabatach, skalniakach i w kompozycjach drzewiasto-krzewiastych. Nadaje się do uprawy pojemnikowej. Zaleca się ją komponować z roślinami kwitnącymi wiosną i latem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium