BERBERYS THUNBERGA ATROPURPUREA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Berberys  ‘Thunberga Atropurpurea’ (Berberis thunbergii) to znana i lubiana odmiana o typowym wzroście i atrakcyjnym wybarwieniu liści. Ma wszechstronne zastosowanie w ogrodach i zieleni miejskiej.

 

Charakterystyka berberysu Thunberga ‘Atropurpurea’

Berberys Thunberga ‘Atropurpurea’ osiąga 1,5-2m wysokości przy podobnej szerokości. Ma dość zwarty, regularny pokrój. Pędy pokryte są cierniami i gęstym ulistnieniem. Blaszki liściowe są purpurowo-bordowe, sporadycznie zazieleniają się. Jesienią przebarwiają się na żółto, pomarańczowo i czerwone. Kwiaty są żółte. Owoce mają eliptyczny kształt, są małe, czerwone, błyszczące. Dojrzewają pod koniec lata.

 

Kiedy kwitnie berberys Thunberga?

Berberys Thunberga kwitnie w maju. Jasne kwiaty efektownie kontrastują z ciemnymi liśćmi.

 

Uprawa berberysu Thunberga

Sadzonki berberysu ‘Atropurpurea’ sadzi się jesienią lub wiosną w rozstawie co 150cm. Należy wybierać miejsca jasne, dobrze oświetlone. Znosi lekkie zacienienie, ale wtedy jest bardziej zielony. Toleruje różne typy gleb poza podmokłymi. Dobrze znosi cięcie. Wytrzymuje mrozy, susze i zanieczyszczenia powietrza. Berberis thunbergii jest niewymagający i łatwy w uprawie.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Berberys ‘Atropurpurea’ bardzo dobrze nadaje się na niewysokie żywopłoty, zarówno cięte jak i luźne. Można go wykorzystać do dzielenia poszczególnych zakątków ogrodu. Ponadto dekoruje rabaty, ogrody skalne i wydzielone miejsca na trawniku. Czasem jest stosowany na skarpach do umacniania i zapobiegania erozji gleby.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium