BERBERYS THUNBERGA ERECTA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Berberys Thunberga ‘Erecta’(Berberis thunbergii) warto uprawiać w wyeksponowanym miejscu. Pokrój odmiany zwraca na siebie uwagę. To osobliwość w świecie ogrodowej flory.

 

Charakterystyka berberysu Thunberga ‘Erecta’

Berberys ‘Erecta’ ma oryginalny, strzelisty pokrój. Sztywne, cierniste pędy wyrastają pod ostrym kątem, niekiedy prawie pionowo. Z wiekiem lekko rozkładają się na boki. Są gęsto porośnięte drobnymi liśćmi. Ulistnienie ma kojącą, jasnozieloną barwę. Jesienią liście przebarwiają się na purpurowo. Kwiaty są niepozorne, żółte z różowawymi przebarwieniami, mało widoczne. Są pożytkiem dla zapylaczy. Owoce dojrzewają we wrześniu. Są wydłużone, czerwone, stanowią ozdobę berberysu także w stanie bezlistnym. To jednocześnie wartościowy pokarm dla ptaków. Krzew osiąga ok. 1,5m wysokości.

 

Kiedy kwitnie berberys Thunberga?

Berberys’ Erecta’ kwitnie w maju, czasem utrzymuje kwitnienie w pierwszej dekadzie czerwca.

 

Uprawa berberysu Thunberga

Sadzonki berberysu ‘Erecta’ zaleca się sadzić jesienią lub wiosną w rozstawie wynoszącej ok. 100cm. Wybiera się miejsca słoneczne do lekko zacienionych. Krzew ma małe wymagania glebowe. Toleruje większość podłoży poza podmokłymi. Młode sadzonki warto podlewać w czasie długo utrzymującej się bezdeszczowej pogody, starsze dobrze znoszą suszę. Nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Odmiana ‘Erecta’ jest mrozoodporna.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Berberys ‘Erecta’ warto wykorzystać do stworzenia oryginalnego, niewysokiego żywopłotu. Sadzonki można sadzić wzdłuż ogrodzenia jak również w innych miejscach w ogrodzie, np. dzieląc część ozdobną od gospodarczej. Ponadto to efektowna ozdoba, którą uprawia się w wyeksponowanych miejscach. Pasuje na rabaty i ogrody skalne jako tło dla niższych gatunków.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium