BERBERYS THUNBERGA GOLDEN RING W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 3.75
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Berberys Thunberga ‘Golden Ring’ (Berberis thunbergii) ma atrakcyjne wybarwienie liści. Wzrost i pokrój są typowe dla gatunku. Odmiana ma szerokie zastosowanie w ogrodach i zieleni miejskiej.

 

Charakterystyka berberysu Thunberga ‘Golden Ring’

Berberys ‘Golden Ring’ ma rozłożysty, wzniesiony pokrój i dorasta do 2m wysokości. Liście są purpurowo-czerwone z jasnym, żółtozielonym marginesem. Część przyrostów jest czerwono-zielona. Jesienią liście przebarwiają się na kolor szkarłatny. Kwiaty są drobne, żółte, zebrane w grupy. Kontrastują z ciemniejszymi liśćmi. Stanowią pożytek pszczeli. Pod koniec lata dojrzewają owoce. Są wydłużone, błyszczące, czerwone. Są lubiane przez ptaki.

 

Kiedy kwitnie berberys Thunberga?

Berberys ‘Golden Ring’ kwitnie w maju, zwykle od drugiej połowy miesiąca. Czasem kwitnienie utrzymuje się jeszcze w czerwcu.

 

Uprawa berberysu Thunberga

Berberys Thunberga ‘Golden Ring’ preferuje stanowiska słoneczne do lekko zacienionych (dla atrakcyjnego wybarwieniam liści). Toleruje przeciętne gleby, należy unikać jedynie podłoży podmokłych. Sadzonki ‘Golden Ring’ sadzi się jesienią lub wiosną, w rozstawie min. 150cm. Krzew berberys jest odporny na mróz, susze i zanieczyszczenia powietrza. Jest łatwy w uprawie, prawie bezobsługowy, to dobra propozycja dla osób początkujących.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Berberys ‘Golden Ring’ nadaje się do tworzenia żywopłotów – luźnych i rozłożystych, bądź bardziej zwartych, regularnie ciętych. Uprawia się go w ogrodach skalnych i na dużych rabatach (z tyłu jako tło dla niższych gatunków). Pełni ważną rolę w kompozycjach krzewiasto-drzewiastych, wprowadzając efekt kontrastu. Można go wykorzystać do zasłaniania mniej spektakularnych miejsc, np. części gospodarczej czy kompostownika.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium