BLUSZCZ POSPOLITY THORNDALE W DONICY

Wysokość: 10-15 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 18,90 zł 18.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Bluszcz pospolity ‘Thorndale’ to odmiana wyselekcjonowana w USA o dużej odporności na mróz. Z tego powodu jest szeroko rozpowszechniona w uprawie ogrodowej.

 

Charakterystyka bluszczu pospolitego ‘Thorndale’

Bluszcz pospolity ‘Thorndale’ to zimozielone pnącze dorastające nawet do 30 m wysokości. Rośnie szybko, roczne przyrosty wynoszą ok. 1 m. Wytwarza duże liście – nawet 7-10 cm długości. Są zimozielone, ciemnozielone, błyszczące z wyraźnym, jasnym unerwieniem głównym. Kwiaty są niepozorne, bez wartości dekoracyjnej. Owoce to małe, czarnofioletowe pestkowce. Na pędach znajdują się wąsy czepne, którymi bluszcz przytwierdza się do podpór.

 

Kiedy kwitnie bluszcz pospolity?

Bluszcz pospolity zakwita we wrześniu, a kwitnie do listopada.

 

Uprawa bluszczu pospolitego

Bluszcz pospolity ‘Thorndale’ najlepiej rośnie w półcieniu, toleruje również duże zacienienie. Najlepiej wybierać stanowiska osłonięte od wiatru, zwłaszcza od wschodu. Pnącze radzi sobie na przeciętnych ogrodowych glebach. W czasie długotrwałych susz zaleca się podlewać. Warto go ściółkować korą. Dobrze reaguje na cięcie. Sadzonki bluszczu ‘Thorndale’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni. Przy sadzeniu w grupie, np. przy ścianie stosuje się rozstawę co ok. 50 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Bluszcz pospolity ‘Thorndale’ jest często wykorzystywany do obsadzania mało estetycznych ścian i murów, np. domów czy budynków gospodarczych. Ponadto może być uprawiany w cieniu (pod koroną drzew) jako roślina okrywowa. W angielskich ogrodach bluszcze często oplatają pnie drzew. Można takie zastosowanie przenieść także do przydomowego ogrodu czy na ROD, niezależnie od stylu urządzania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium