BORÓWKA AMERYKAŃSKA EARLIBLUE W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Borówka Amerykańska 'Earliblue', podobnie jak 'Chanticleer', jest najwcześniej dojrzewającą odmianą odmianą borówki. Należy także do najstarszych odmian, została wynaleziona w 1936r. Do upraw polecana od 1952r. Świetnie smakuje na surowo i w przetworach.

 

Owoc

Owoce są kuliste i lekko spłaszczone, pokryte przez silny, biały nalot. Miąższ jest zwięzły, zielonkawy, słodko-winny i przepyszny. W przypadku tej odmiany nie należy się spieszyć z ich zbiorem, ponieważ dojrzalsze owoce nabierają więcej słodyczy. Owoce z pierwszych zbiorów są duże, a z kolejnych średniej wielkości. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek lipca. Cechą wyróżniającą tą odmianę jest fakt, że jej owoce nie pękają podczas deszczów.

 

Krzew

Dorasta do ok. 150cm wysokości. Przyjmuje wzniesiony oraz lekko rozłożysty pokrój. Kwiaty są koloru różowo-białego.

 

Uprawa

Jest to odmiana mrozoodporna(-'30C) oraz odporna na choroby. Zaleca się glebę żyzną, próchniczą i przepuszczalną, koniecznie o kwaśnym odczynie ph = 3,5-4 wraz z dodatkiem piasku. Borówkę zaleca się też przycinać.

 

Zapylacze

Borówki są samopylne, ale lepiej owocują w obecności innej odmiany borówki kwitnącej w tym samym terminie. W przypadku tej odmiany są to[Chanticleer, Patriot, Bluejay].

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium