BRZOSKWINIA CZERWONOLISTNA

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 4.25
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Brzoskwinia Czerwonolistna tworzy długie, rubinowoczerwone liście, które ostatecznie przyjmują fioletową barwę. Świetna dekoracja ogrodu!. Pochodzi z Chin. Łączy przyjemność oczu z jej zachwycającymi kwiatami i liśćmi, z przyjemnością dla ust dzięki smacznym owocom.

 

Owoc

Owoce brzoskwini czerwonolistnej są małe, ciemnoczerwone, czasami wręcz fioletowe. Miąższ jest ciemnoczerwony, słodki i soczysty, z dobrze odchodzącą pestką. Owocuje od lipca, a czasami aż do września. Owoce są w 100% jadalne. Mogą być chrupane bezpośrednio lub przeznaczone na np. przetwory.

 

Uprawa

Na choroby jest dobrze odporna. Średnio podatna na kędzierzawość. Wysoce odporna na mróz(-35'C). Brzoskwinie najlepiej rosną na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Zaleca się glebę od lekko kwaśnej do obojętnego. Rośnie silnie. Dorasta do ok. 4-5m wysokości. Wysokość można skracać poprzez przycinanie. Na początku kwitnie biało-różowymi kwiatami, wiosenny rozkwit jest bardzo zauważalny. 

 

Brzoskwinie są samopylne i nie wymagają innych odmian w pobliżu.

 

Cięcie

Zaleca się coroczne przycinanie i prześwietlanie. Brzoskwinie najczęściej formuje się kotłowo, choć może to być także inny typ korony. Sadzonkę powinno się także odpowiednio przyciąć po posadzeniu, wg. wybranego typu korony.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium