BRZOSKWINIA HARROW BEAUTY

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 24,40 zł 24.40
Ocena: 4.85932
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Brzoskwinia Harrow Beauty to kanadyjska, najpóźniejsza odmiana brzoskwini. Krzyżówka odmian Harken x Cresthaven. Wyhodowana została przez Harrow Breeding Station w 1978r. w Ontario. W Polsce znana od 1995r.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie umiarkowanie silnie. Docelowa wysokość to ok. 4m. Korona jest średnio zagęszczona.

 

Owoc

Owoce są średniej wielkości(150-100g), o okrągłym, spłaszczonym kształcie. Pokryte lekko omszoną, żółta skórką z karminowym rumieńcem. W środku znajduje się żółty, soczysty, bardzo słodki i pachnący miąższ. Pestka jest mała i dobrze oddziela się od miąższu. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek września. Pierwszych owoców możemy spodziewać się w 2 roku od posadzenia. 

 

Uprawa

Drzewo i kwiaty Harrow Beauty są dobrze odporne na mróz i przymrozki. Odmiana dobrze odporna na choroby. Brzoskwinie lubią stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru, z żyzną, próchniczą glebą o pH = 6-7. U brzoskwiń zaleca się tzw. przerzedzanie zawiązków.

Koronę brzoskwiń można formować na różne sposoby. Jedną z najbardziej polecanych form przy brzoskwiniach jest korona kotłowa, bez przewodnika.

Cięcie początkowe wykonuje się wiosną, nawet po posadzeniu. Sadząc sadzonkę jesienią, czekamy z pierwszym zabiegiem do najbliższej wiosny. Początkowo wycinamy gałęzie poniżej 60cm oraz wszystkie najcieńsze gałązki. Wybieramy jedynie ok. 4 najsilniejsze pędy boczne, oraz skracamy je o 1/3. Górę powyżej najwyżej położonego pędu bocznego odcina się. W kolejnych latach wycina się pędy rosnące do środka korony, krzyżujące się. Wycina się także pędy z jednym pąkiem kwiatowym, a zostawia z potrójnym, gdyż to na nich będą najlepsze owoce. Naturalnie budujący się przewodnik od nowa należy systematycznie wycinać. Opisany sposób to korna kotłowa.

 

Zapylacze

Brzoskwinie są samopylne i nie wymagają innych odmian w pobliżu, aby mogły owocować.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium