BRZOSKWINIA MAYCREST

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 24,40 zł 24.40
Ocena: 4.88462
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Maycrest to najwcześniejsza odmiana brzoskwini o niepękających owocach. W dodatku jest dobrze przystosowana do naszych warunków klimatycznych, poleca się więc ją nawet dla początkujących.

 

Owoc

Wielkością duże(100-120g). Największą zaletą są pięknie wybarwione owoce. Skórka zielonożółta, pokryta prawie w 90% ciemnoczerwonym rumieńcem, silnie omszona. Miąższ żółtopomarańczowy, soczysty i pyszny. Pestka mała, ok. 3,5g, przeciętnie odchodząca od miąższu. Dojrzałość zbiorcza przypada na II połowie lipca.

 

Uprawa

Wadą wczesnych brzoskwiń jest pękanie pestek, a w konsekwencji owoców od strony szypułki. Takie owoce nie mają wartości handlowych, sadownicy powinni się więc ich wystrzegać. W latach 2006-2014 szukano odmiany wczesnej o niepękających owocach. Jedną z nich była Maycrest.

 

Choroby: Dobrze odporna na mróz, podatna na choroby kory i drewna. Jak każda brzoskwinia, wymaga oprysku miedzianem w fazie pękania pąków, ze względu na kędzierzawość liści. 

Cięcie: Sadzonkę z gołym korzeniem należy początkowo przyciąć. Takie cięcie wykonuje się wiosną, zaraz po zasadzeniu. Sadząc sadzonkę jesienią czekamy z pierwszym cięciem do najbliższej wiosny. Skracamy wtedy pędy boczne o 1/3 a przewodnik o 1/2. Sadzonkę nierozgałęzioną przycinamy do 80cm. Corocznie, po zbiorach, prześwietlamy drzewo wycinając pędy rosnące do środka korony, suche i krzyżujące się, dążymy do osiągnięcia stożkowej korony. Starsze drzewa wymagają skracania wierzchołków. Cięcie wykonuje się w pogodny dzień.

Więcej o uprawie brzoskwiń dowiesz się na naszym blogu (link).

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium