BRZOSKWINIA VELVET

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 23,04 zł 23.04
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Brzoskwinia Velvet to odmiana dobrze odporna na mróz i przymrozki, stąd jest uważana jako "niezawodna" w owocowaniu. Polecana nawet dla amatorów!.

 

Owoc

Cechą charakterystyczną dla tej odmiany są czerwone żyłki przy pestce. Dużą zaletą są z pewnością mało włókniste owoce. Miąższ soczysty, słodki, o pomarańczowym odcieniu i dobrze odchodzącą pestką. Wielkością duże(90-120g), przyjmują kulisty kształt. Skórka jasnopomarańczowa, pokryta w 30-60% jaskrawym rumieńcem. Dobrze znoszą transport. Dojrzałość zbiorcza przypada na okolica 11-17 sierpnia. 

 

Uprawa

Owocuje regularnie i bardzo obficie, przez co owoce mogą "drobnieć". Możemy temu zapobiec przerzedzając zawiązki(link do poradnika). Preferuje stanowisko słoneczne, odsłonięte od wiatru oraz żyzną glebę o pH 6-7.

Drzewo: Drzewo tworzy średniej grubości pędy oraz silnie zagęszczoną, kulistą koronę. Kwiaty są duże o pięknej różowobiałej barwie. Dorasta do ok. 4m wysokości.

Zapylacze: Brzoskwinie nie wymagają zapylaczy.

Cięcie: Drzewko z odkrytym korzeniem wymaga początkowego cięcia. Jest ono wykonywane wiosną, nawet po zasadzeniu. Jeżeli nasadzenia dokonujemy jesienią, z pierwszym cięciem czekamy do najbliższej wiosny. Skracamy wtedy przewodnik o 1/2 oraz pędy boczne o 1/3. Jeżeli sadzonka jest nierozgałęziona to skracamy ją do 80cm. Przez kolejne 2-3 lata formujemy stożkowatą koronę. Gdy drzewko zacznie owocować to po zbiorach należy prześwietlać drzewo - wycinając pędy krzyżujące się, rosnące do środka, stare. Całość należy wykonywać w pogodny dzień. Starsze drzewo wymaga także cięcia odmładzającego, aby drzewo nie rosło zbyt wysoko.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl