BRZOZA BRODAWKOWATA FASTIGIATA W DONICY

Wysokość: 25-50 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Brzoza brodawkowata ‘Fastigiata’ (Betula pendula) wyróżnia się bardzo wąskim pokrojem, przez co zajmuje mało miejsca. Nadaje się nawet do małych ogrodów.

 

Charakterystyka brzozy brodawkowatej ‘Fastigiata’

Brzoza brodawkowata ‘Fastigiata’ to wąska, kolumnowa odmiana. Osiąga ok. 10m wysokości i 3-4 m szerokości. Korona jest jajowata. Pień rozgałęzia się i pokrywa liśćmi nisko (nawet od 0,5 m). Kora jest kredowobiała, z szaroczarnymi cętkami. Pień u podstawy ma barwę prawie czarną. Liście są jajowato-romboidalne, o długości do 7 cm, jasnozielone. Rozwijają się już wczesną wiosną. Jesienią, przed opadnięciem, przebarwiają się na złociste. Pewne walory dekoracyjne mają kwiaty męskie, tzw. kotki. Jednocześnie są pokarmem dla ptaków.

 

Kiedy kwitnie brzoza brodawkowata?

Brzoza brodawkowata ‘Fastigiata’ kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Kwiaty dostarczają pszczołom cennego pyłku.

 

Uprawa brzozy brodawkowatej

Brzoza brodawkowata ‘Fastigiata’ ma małe wymagania, ale jest gatunkiem światłożądnym. W miejscu słonecznym do lekko zacienionego szybciej rośnie i tworzy bardziej regularną koronę. Toleruje różnorodne typy gleb. Radzi sobie nawet w podłożu piaszczystym i kamienistym. Sadzonki brzozy brodawkowatej ‘Fastigiata’ można sadzić od wiosny do jesieni. Jest mrozoodporna. Rozstawa sadzenia w szpalerze wynosi ok. 200-250 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Brzoza brodawkowata jest polecana do zakładania szpalerów oraz oryginalnych, ażurowych żywopłotów. Można ją sadzić tam, gdzie jest mało miejsca. Nie zasłania ogrodu i nie zacienia niższych roślin.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium