BUDLEJA DAWIDA PINK DELIGHT W DONICY

Wysokość: 20-35 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,90 zł 16.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Budleja Dawida ‘Pink Delight’ (Buddleja davidii) to odmiana o oryginalnej barwie kwiatów. Przyciąga chmary motyli, dlatego potocznie nazywana jest „motylim krzewem”. To „obowiązkowy” krzew w ogrodach, w których bawią się dzieci.

 

Charakterystyka budlei Dawida ‘Pink Delight’

Budleja Dawida ‘Pink Delight’ ma wzrost typowy dla gatunku – zwykle osiąga ok. 1,5 m wysokości, przy nieco większej szerokości. Docelowo może dorastać do 2 m. Pędy łukowato wyginają się. Są porośnięte lancetowatymi liśćmi. Blaszki liściowe są zielone z wierzchu i biało-szare, owłosione od spodu. Jesienią przebarwiają się na żółto. Na szczytach pędów występują długie, puszyste, wiechowate kwiatostany o długości dochodzącej do 40 cm! Mają stożkowaty kształt (przypominają kwiaty lilaków) i atrakcyjną, jasnoróżową barwę. Wydzielają przyjemny zapach.

 

Kiedy kwitnie budleja Dawida?

Budleja Dawida zakwita w lipcu i kontynuuje kwitnienie aż do jesieni. Okres kwitnienia można nieco wydłużyć przez regularne usuwanie przekwitających kwiatostanów.

 

Uprawa budlei Dawida

Sadzonki budlei Dawida ‘Pink Delight’ powinno się uprawiać na stanowiskach słonecznych, ciepłych, osłoniętych od wiatru. Najlepsze są żyzne, próchnicze, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne gleby o odczynie od obojętnego do lekko zasadowego. Prawidłowy termin kwitnienia to wczesna jesień bądź wiosna. Krzewy sadzi się w rozstawie wynoszącej ok. 120 cm. Budleja Davida nie lubi suszy – przy długo utrzymującej się bezdeszczowej pogodzie należy ją podlewać. Wymaga ochrony przed mrozem (stosuje się grubą warstwę ściółki, pędy kopczykuje, a nadziemną część osłania materiałem przepuszczającym powietrze, np. białą włókniną). Wiosną należy skrócić pędy.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Krzew budleja ‘Pink Delight’ to jedna z najpiękniejszych odmian na soliter, np. posadzony na wydzielonym miejscu na trawniku w małym ogrodzie. Ponadto wykorzystuje się go do zakładania szpalerów i urozmaicania rabat (jako tło dla niższych gatunków). Odmianę ‘Pink Delight’ warto łączyć z budlejami kwitnącymi na fioletowo i biało.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium