CIS POSPOLITY REPANDENS W DONICY

Wysokość: 15-30 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 18,90 zł 18.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Cis pospolity ‘Repandens’ (Taxus baccata) to nietypowa odmiana rosnąca nisko i rozłożyście. Z tego względu ma trochę inne zastosowanie w ogrodzie od typowych przedstawicieli gatunku. Odmiana amerykańska, dostępna w sprzedaży od 1887 roku. Wyselekcjonowano ją w szkółce S.B. Parsons & Sons.

 

Charakterystyka cisu pospolitego ‘Repandens’

Cis pospolity ‘Repandens’ to nisko ścieląca się odmiana, mocno rozrastająca się wszerz. Po 10 latach uprawy osiąga ok. 60 cm wysokości przy 200 cm szerokości. Docelowo dorasta do ok. 90-100 cm wysokości i 350-400 cm szerokości. Pędy główne usytuowane są niemal poziomo, boczne zaś są lekko przygięte do ziemi. Igły są ciemnozielone, miękkie, niekłujące, błyszczące o długości do 3 cm i szerokości 0,25 cm. ‘Repandens’ to odmiana żeńska. Zawiązuje czerwone osnówki, ale jest ich mało.

 

Kiedy kwitnie cis pospolity?

Cis pospolity ‘Repandens’ kwitnie w marcu i kwietniu. Niepozorne kwiaty nie mają wartości dekoracyjnej.

 

Uprawa cisu pospolitego

Optymalne warunki świetlne do uprawy cisu ‘Repandens’ to duża ilość światła rozproszonego. W praktyce odmiana bardzo dobrze znosi duże zacienienie (bez szkody dla wyglądu, jedynie wolniej rośnie). Preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Sadzonki z uformowaną bryłą korzeniową można sadzić przez cały sezon, najlepiej wiosną, późnym latem bądź na początku jesieni. Rozstawa: co ok. 200-300 cm (dużo gęściej przy zastosowaniu jako roślina okrywowa). K rzew zaleca się podlewać w czasie susz (i sporadycznie zima). Można go przycinać w taki sposób, by ograniczyć rozrastanie się na wysokość.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Cis pospolity ‘Repandens’ nadaje się do dekoracji ogrodów skalnych, skarp, a także wydzielonych miejsc na trawniku. W miejscach zacienionych, tam gdzie trawa słabo rośnie, można uprawiać go jako roślinę okrywową. Zanim rozrośnie się warto sadzić w pobliżu niskie byliny cienia, np. dąbrówkę, runiankę, kopytnik i barwinek.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium