CLEMATIS (POWOJNIK) GENERAŁ SIKORSKI W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik ‘Generał Sikorski’ (Clematis) należy do grupy Wielkokwiatowych Wcześnie Kwitnących. To polska odmiana wyselekcjonowana przez Władysława Nolla, a dostępna w sprzedaży od 1980 roku.

 

Charakterystyka powojnika ‘Generał Sikorski’

Powojnik ‘General Sikorski’ wytwarza spektakularne kwiaty o średnicy 13-16cm. Mają barwę niebieską, z odcieniem fioletowym. Środek kwiatu (pręciki z pylnikami) są jasnożółte. To odmiana o umiarkowanym wzroście, osiągająca 2-3m wysokości. Liście są pojedyncze, jajowate, ostro zakończone. Pnącze przyczepia się do podpór i ścian za pomocą ogonków liściowych.

 

Kiedy kwitnie powojnik ‘Generał Sikorski’?

Powojnik ‘Generał Sikorski’ obficie kwitnie w czerwcu i lipcu. Później powtarza kwitnienie pod koniec lata i na początku jesieni, chociaż nie jest już tak obfite.

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Powojnik wielkokwiatowy ‘Generał Sikorski; lubi miejsca lekko osłonięte, wolne od bezpośredniego nasłonecznienia. Na pełnym, prażącym słońcu kwiaty bledną, a ponadto jest narażony na wysychanie. U podstawy pędy warto ułożyć płaskie kamienia. Optymalne podłoże jest żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Toleruje szeroki zakres pH. Wiosną skraca się roślinę na wysokości ok 1,5m.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Clematis uprawia się przy ścianach, ogrodzeniach i budynkach małej architektury. Warto sadzić go przy ozdobnych kratownicach. Tworzy dobre połączenia z innymi pnączami, w tym powojnikami o kwiatach białych i różowych. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium