CLEMATIS (POWOJNIK) LEMON CHIFFON W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 3.75
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik (Clematis) ‘Lemon Chiffon’ zachwyca długością i obfitością kwitnienia. Jest uniwersalny – pasuje do ogrodów różnego typu, a przy tym dobrze komponuje się z innymi roślinami. Należy do powojników wielkokwiatowych.

 

Charakterystyka powojnika ‘Lemon Chiffon’

Powojnik ‘Lemon Chiffon’ zachwyca dużymi, biało-cytrynowymi kwiatami. Osiągają średnicę do 16cm. W czasie kwitnienia może być największą ozdobą ogrodu. Liście są jajowate lub owalne, ostro zakończone, ciemnozielone, z wyraźnie jaśniejszym unerwieniem. Pnącze wytwarza pędy o długości 2-3m.

 

Kiedy kwitnie powojnik wielkokwiatowy?

Clematis ‘Lemon Chiffon’ kwitnie obficie w lipcu, a później ponawia kwitnienie we wrześniu (jest słabsze).

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Powojnik wielkokwiatowy ‘Lemon Chiffon’ lubi miejsca widne, ale wolne od bezpośredniego nasłonecznienia. Idealne: górna część rośliny jest dobrze oświetlona, natomiast podstawa pędu jest zacieniona. Ponadto wybiera się stanowiska zaciszne. Rośliny można sadzić jesienią lub wiosną. Warto zachować przynajmniej 40-50cm odstępu od ściany czy granicy działki. W czasie susz wymaga podlewania. Wiosną przycina się pędy na wys. ok. 100cm. Obszar przy podstawie pędu warto obłożyć płaskimi kamieniami, które ograniczają wyparowywanie gleby i przegrzewanie korzeni.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Powojnik warto uprawiać przy elementach małej architektury, np. altanach, kratownicach i trejażach. Dobrze dekoruje furtki i zasłania brzydkie ściany. Kwiaty są jasne, uniwersalne, dlatego harmonijnie komponuje się z innymi pnączami, a także bylinami czy trawami ozdobnymi. Biel powoduje optyczny efekt oddalenia. ‘Lemon Chiffon’ jest więc pożądana w małych ogrodach i na balkonach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium