CLEMATIS (POWOJNIK) MISS BATEMAN W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik (Clematis) ‘Miss Bateman’ zachwyca obfitością kwitnienia. To stara, sprawdzona, tradycyjna odmiana wyselekcjonowana w 1869 roku. Została nazwana na cześć Katarzyny Bateman, córki słynnego hodowcy orchidei, Jamesa Batemana. Należy do powojników wielkokwiatowych.

 

Charakterystyka powojnika ‘Miss Bateman’

Największą ozdobą powojnika ‘Miss Bateman’ są duże kwiaty osiągające średnicę do 15cm. Płatki mają barwę śnieżnobiałą (niekiedy występują na nich zielonkawe, delikatne przebarwienia), środek kwiatu jest kontrastowy: zielonkawo-kremowo bordowy. Pnącze wytwarza jajowate, ale ostro zakończone liście. Pędy osiągają wysokość 2-3m. Wzrost jest więc typowy dla powojników wielkokwiatowych.

 

Kiedy kwitnie clematis ‘Miss Bateman’?

Klematis ‘Miss Bateman’ kwitnie obficie od maja do czerwca. Później ponawia kwitnienie (od sierpnia do września), ale nie jest już tak spektakularne jak wiosną.

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Powojnik ‘Miss Bateman’ najobficiej kwitnie i rozrasta się w miejscach dobrze oświetlonych, lecz zacisznych i wolnych od prażącego słońca. Preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Pnącze zaleca się sadzić jesienią lub wiosną, zachowując odstęp ok. 50cm od ścian i budynków. Odległość pomiędzy pnączami powinna wynosić przynajmniej 100cm. Ziemię u podstawy pędu warto obłożyć płaskimi kamieniami, to ograniczy przegrzewanie i wyparowywanie wody. Roślinę przycina się na przedwiośniu, na wys. 100-150cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Powojnik wielkokwiatowy wykorzystuje się do ozdoby ścian budynków, ogrodzeń, altan i trejaży. Powinno się go uprawiać przy kratownicach bądź podporach. Dobrze łączy się z innymi roślinami. W szczególności warto uprawiać w sąsiedztwie gatunki o wyrazistych kwiatach, np. czerwonych, niebieskich lub ciemnofioletowych. W praktyce jest uniwersalny w aranżacji.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium