CLEMATIS (POWOJNIK) ROUGE CARDINAL W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik (Clematis) ‘Rouge Cardinal’ to francuska odmiana wyselekcjonowana przez A. Giraulta. Dekoruje ogrody od 1968 roku. Należy do grupy powojników wielkokwiatowych późno kwitnących.

 

Charakterystyka powojnika ‘Rouge Cardinal’

Powojnik ‘Rouge Cardinal’ wytwarza atrakcyjne kwiaty o oryginalnym odcieniu. Są purpurowoczerwone, z jasnym środkiem. Osiągają średnicę 14cm. Składają się z sześciu zaokrąglonych łatków. Liście są jajowate, ostro zakończone. Pnącze tworzy pędy o długości 2-3m.

 

Kiedy kwitnie powojnik wielkokwiatowy?

Odmiana ‘Rouge Cardinal’ kwitnie intensywnie w czerwcu i lipcu. Kwitnienie w sierpniu jest mniej obfite.

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Klematis ‘Rouge Cardinal’ lubi miejsca dobrze oświetlone, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne o szerokim zakresie pH. Jest w pełni mrozoodporny. Przy podstawie pędu warto umieścić płaskie kamienie (ogranicza to przesuszenie i przegrzewanie korzeni). Wczesną wiosną przycina się wszystkie pędy na wys. 50cm. Nawożenie nie powinno być intensywne, wystarczy jedna dawka nawozu o spowolnionym działaniu w ciągu roku.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Powojnik ‘Rouge Cardinal’ w czasie kwitnienia zwraca na siebie uwagę i wprowadza głębokie, aksamitne barwy do ogrodu. Dlatego warto uprawiać go w wyeksponowanym miejscu, np. we frontowej części zielonego zakątka. Często dekoruje się nim altany, słupy i brzydkie ściany. Warto uprawiać go na ozdobnych kratownicach, które mogą pełnić funkcję ścianki osłonowej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium