CLEMATIS (POWOJNIK) SEN-NO-KAZE W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik (Clematis) ‘Sen-No-Kaze’ to efektowna japońska odmiana wytwarzająca kwiaty pełne, nieco kojarzące się z daliami. Wyróżniają się również nietypową barwą. Została wyselekcjonowana przez Teksuya Hirota. W sprzedaży jest dostępna od 2004 roku. Należy do grupy powojników Wielkokwiatowych Wcześnie Kwitnących.

 

Charakterystyka powojnika ‘Sen-No-Kaze’

Powojnik wytwarza dość duże (11-14cm średnicy) pełne kwiaty złożone z kilkudziesięciu płatków (nawet 60!). Mają pastelowe, delikatne barwy. Środek kwiatu jest często biały lub kremowy, dalej położone płatki mają barwę zielonkawą bądź zielonkawą z różowymi przebarwieniami na brzegach. Kwiaty są zmienne pod względem kolorystyki – faktycznie każdy jest nieco inaczej wybarwiony (różne proporcje powyżej wymienionych barw). Można stwierdzić, że wyglądają niczym malowane ręką artysty. Liście są strzałkowate. Pnącze wspina się po podporach za pomocą ogonków liściowych. Odmiana rośnie powoli, finalnie pędy osiągają 1-1,5m długości.

 

Kiedy kwitnie powojnik wielkokwiatowy ‘Sen-No-Haze’?

Powojnik ‘Sen-No-Kaze’ kwitnie w drugiej połowie czerwca i w lipcu. Kwiaty pojawiają się na pędach zeszłorocznych.

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Powojnik lubi miejsca dobrze oświetlone, ale nie bezpośrednio nasłonecznione i żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne gleby. Można sadzić jesienią lub wiosną w odległości 60-80cm od innych roślin. Cięcie powinno być słabe, u kilkuletnich pnączy na wys. 100cm. Wykonuje się je na na przedwiośniu. W czasie susz roślinę zaleca się podlewać. Warto okryć przed nadejściem zimy, zwłaszcza młode klematisy. Zalecane jest stosowanie ściółki także w sezonie (ograniczenie wyparowywania wody z gleby).

 

Zastosowanie w ogrodzie

Klematis ‘Sen-No-Kaze’ jest spektakularny, ale jednocześnie niższy od innych odmian. Dlatego warto sadzić go we frontowej części, np. na wydzielonym miejscu na trawniku. Można używać kratownic, palików lub konstrukcji, np. z drutu, które mają kształt figur geometrycznych. Nadaje się do dzielenia ogrodu na części (uprawiany grupowo, np. z innymi pnączami na niewysokich kratownicach).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium