CLEMATIS (POWOJNIK) VYVYAN PENNELL W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik (Clematis) ‘Vyvyan Pennell’ to brytyjska odmiana wyselekcjonowana przez Waltera Pennella. Jest dostępny w sprzedaży od 1959 roku. Należy do grupy Wielkokwiatowych Wcześnie Kwitnących.

 

Charakterystyka powojnika ‘Vyvyan Pennell’

Klematis ‘Vyvyan Pennell’ wytwarza kwiaty o fioletowo-niebieskawej barwie. Mają średnicę do 17cm. Środek kwiatu (pylniki) jest kremowożółty. Liście są jajowate, ostro zakończone. Pnącze wytwarza pędy o długości 2-3m.

 

Kiedy kwitnie powojnik ‘Vyvyan Pennell’?

Powojnik ‘Vyvyan Pennell’ kwitnie wcześnie – w maju i czerwcu na pędach zeszłorocznych. Później – latem – powtarza kwitnienie na pędach tegorocznych. Kwiaty wiosenne są pełne i półpełne, letnie zaś pojedyncze.

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Powojnik wielkokwiatowy ‘Vyvyan Pennell’ preferuje miejsca widne, dobrze oświetlone, ale wolne od bezpośredniego nasłonecznienia. Zaleca się go uprawiać w podłożu żyznym, próchniczym, umiarkowanie wilgotnym. Przed sadzeniem warto wymieszać je z kompostem. Przy podstawie pędu warto ułożyć płaskie kamienie, które ograniczają straty wody w glebie, a także przegrzewanie korzeni. W czasie susz wymaga podlewania. Cięcie jest delikatne – wczesną wiosną przycina się pędy na wys. 1,5m.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Powojnik warto uprawiać przy konstrukcjach małej architektury, np. dekorując altany, trejaże, wiaty, ozdobne łuki nad furtkami, a także ściany budynków. Prowadzi się go na podporach bądź kratownicach. Pasuje do każdego ogrodu. Harmonijnie komponuje się z pnączami kwitnącymi na biało.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium