CLEMATIS (POWOJNIK) WARSZAWSKA NIKE W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Powojnik (Clematis) ‘Warszawska Nike’ to polska odmiana wyselekcjonowana w 1982 roku przez Stefana Franczaka. W 1990 roku zdobyła srebrny medal na wystawie Plantarium w Holandii. Należy do powojników Wielkokwiatowych Wcześnie Kwitnących.

 

Charakterystyka powojnika ‘Warszawska Nike’

Klematis ‘Warszawska Nike’ wytwarza efektowne kwiaty o średnicy 12-14cm, składające się z sześciu pofałdowanych płatków. Mają barwę fioletowo-purpurową z ciemnoróżowym odcieniem. Płatki od spodu są srebrzystofioletowe. Środek kwiatu jest jasnożółty. Liście są dość wąskie, owalne, ostro zakończone. Pnącze wytwarza pędy o długości 2-3m.

 

Kiedy kwitnie powojnik wielkokwiatowy?

Powojnik ‘Warszawska Nike’ kwitnie w czerwcu i lipcu na pędach zeszłorocznych. Wczesną jesienią ponawia kwitnienie (mniej obfite) na pędach tegorocznych.

 

Uprawa powojnika wielkokwiatowego

Powojnik toleruje miejsca widne, dobrze oświetlone do lekkiego zacienienia. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze i wilgotne, jednak radzi sobie na słabszych glebach. W czasie susz powinno się go podlewać. Przy podstawie pędu warto umieścić płaskie kamienie, co ogranicza straty wody z gleby i przegrzewanie korzeni. Pnącze przycina się wczesną wiosną. Cięcie jest lekkie, pędy skraca się na wys. ok. 1,5m.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Clematis ‘Warszawska Nike’ uprawia się przy altanach, pawilonach, trejażach, ścianach i ogrodzeniach. Wymaga podpór. Atrakcyjnie rozrasta się prowadzony na kratownicach, które mogą posłużyć do zasłonięcia mało atrakcyjnej ściany lub tworzą, ażurowe ogrodzenie. ‘Warszawską Nike’ warto komponować z pnączami kwitnącymi na biało bądź jasnoróżowo.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium