CZEREŚNIA UKRAIŃSKA ANNUSZKA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,40 zł 23.40
Ocena: 4.97
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Czereśnia Ukraińska Annuszka powstała w Ukraińskiej szkole hodowlanej Artomovsk Experimental Station w 2000r. Krzyżówka Chkalov x Donchanka. Zarejestrowana jako odmiana do upraw w chłodniejszych klimatach.

 

Owoc

Czereśnie są duże(9-10g), okrągłe, słodkie i ciemnoczerwone. Dojrzałość zbiorcza jest średnio-wczesna. Dobrze znoszą transport. Miąższ chrupki, z dobrze odchodzącą pestką. Łodygi utrzymujące owoc dobrze się od nich odrywają, co ułatwia zbiór. W degustacji otrzymała ocenę 4.9/5. Plonuje obficie, z dorosłego drzewa można zebrać 15-20kg owoców. Pierwsze owoce pojawiają się po ok. 3-4 latach od zasadzenia.

 

Uprawa

Mrozoodporna(-35'C), dobrze odporna na choroby, szkodniki i susze. Nie sprzyjają jej silne wiatry, warto wybrać odpowiednie stanowisko. Gleba powinna być żyzna i nie podmokła (ta odmiana rośnie bardzo źle w takich miejscach), najlepiej z ph =6,8-7. Kwitnie zjawiskowo - dużą ilością kwiatów, które są białego koloru i mają po 5 płatków, nieco przypominają parasol. Odmiana o silnych pędach. Liście są limonkowego koloru. Dobrze rośnie w naszym klimacie. Docelowa wysokość to ok. 4-5m.

 

Cięcie

Odmiana tworzy gęstą, okrągłą koronę, stąd wymagane jest coroczne przycinanie. Po posadzeniu wiosną, należy od razu przyciąć pędy boczne o 1/3 i przewodnik 1/2. Jeżeli sadzimy sadzonkę jesienią, to z pierwszym przycinaniem należy poczekać do najbliższej wiosny. Dalsze cięcie to formujące i prześwietlające. Rany powinno się posmarować maścią ogrodniczą.

 

Zapylacze

Samopylna. Do owocowania nie wymaga innych odmian w pobliżu. 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium