DEREŃ JADALNY KRESOWIAK (SZCZEPIONY) W DONICY

Wysokość: ok. 100-140cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 70,00 zł 70.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Dereń jadalny Kresowiak w donicy to odmiana wyhodowana przez Polaków(Arboretum Bolestraszyce).
Siewka została odnaleziona w jednym z parków dworskich, gdzie kiedyś oznaczał tam symbol luksusu. Nazwa pochodzi od Polskich grup etnicznych o charakterze
pogranicznym z rubieży wschodnich.

 

Owoc


Odmiana o średniej porze dojrzewania(Pierwsza połowa września). Owoce są duże(3-4,5g), wyglądem gruszkowate z ciemnoczerwoną skórką, równomiernie dojrzewają oraz mają dużą ilość pektyn. Masa pestki to 15%. Jedna z odmian o największej ilości cukrów(~13%). Idealnie nadają się do bezpośredniej konsumpcji a także na przetwory, konfitury, nalewki a w szczególności na soki(dzięki dużej zawartości pektyn). Zbiór jest obfity, w ciągu roku możemy zebrać nawet 50kg z jednego krzewu.

 

Uprawa


Dereń jest łatwy w uprawie. Zaleca się stanowisko słoneczne lub półcień. Optymalne podłoże powinno być obojętnego pH. Źle rośnie w kwaśnej glebie.
Posadzenie dodatkowej odmiany zwiększy plon. Krzew nie zapada na choroby oraz jest mrozoodporny.
Kwitnie na przełomie lutego i marca pięknymi żółtymi kwiatami, kiedy to jeszcze nie wytworzy liści. Jesienią liście przybierają czerwoną barwę.
Rośnie średnio silnie oraz tworzy szeroką koronę(ok. 3m), wysokość krzewu to ok. 4m. Nie wymaga przycinania ani zapylacza.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium