FORSYCJA POŚREDNIA GOLDZAUBER W DONICY

Wysokość: 20-30 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,20 zł 14.20
Ocena: 0
Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

Forsycja pośrednia ‘Goldzauber’ (Forsythia intermedia) to odmiana niemiecka o dość silnym wzroście. Jej zaletą jest wczesne i obfite kwitnienie. Nazwa odmiany oznacza „urok”. Powstała w wyniku skrzyżowania odmian ‘Beatrix Farrand’ i ‘Lynwood’.

 

Forsycja pośrednia ‘Goldzauber’

Forsycja pośrednia ‘Goldzauber’ (Forsythia intermedia) to odmiana niemiecka o dość silnym wzroście. Jej zaletą jest wczesne i obfite kwitnienie. Nazwa odmiany oznacza „urok”. Powstała w wyniku skrzyżowania odmian ‘Beatrix Farrand’ i ‘Lynwood’.

 

Charakterystyka forsycji pośredniej ‘Goldzauber’

Forsycja pośrednia ‘Goldzauber’ osiąga 2,5-3 m wysokości (przy 2,5 m szerokości). Ma gęsty, dość rozłożysty pokrój (można to korygować przez cięcie). Jej największą ozdobą są lejkowate, dość długie, a jednocześnie liczne kwiaty. Mają barwę żółtą. Są odporne na przymrozki. Stanowią cenny pożytek pszczeli w okresie trudnym dla zapylaczy. Krzew po kwitnieniu wykształca długie (do 10 cm), lancetowate liście. W ciągu sezonu są jasnozielone, jesienią – na niedługo przed opadnięciem – przebarwiają się na żółto, bordowo i fioletowo.

 

Kiedy kwitnie forsycja pośrednia?

Forsycja pośrednia ‘Goldzauber’ zakwita w marcu (początek kwitnienia zależy od regionu Polski i przebiegu pogody). Kontynuuje kwitnienie w kwietniu.

 

Uprawa forsycji pośredniej

Forsycja pośrednia ‘Goldzauber’ powinna być uprawiana na stanowisku słonecznym do lekko zacienionego (dla obfitego kwitnienia). Toleruje przeciętne ogrodowe gleby, przy czym optymalne są podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Sadzonki forsycji (w pojemnikach) można sadzić od wiosny do jesieni. Prawidłowa rozstawa sadzenia wynosi 200-250 cm. Krzew jest prawie bezobsługowy. Charakteryzuje się dużą odpornością na mróz, choroby i szkodniki. Powinno się go regularnie (corocznie) ciąć, gdyż najintensywniej kwitnie na pędach dwuletnich.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Forsycję pośrednią ‘Goldzauber’ uprawia się w wyeksponowanych miejscach – we frontowej części ogrodu. Zwykle jest sadzona przy ogrodzeniach bądź ścianach budynków. Można z niej tworzyć szpalery bądź rozłożyste żywopłoty. Najlepiej krzew łączyć z innymi gatunkami, wtedy „żywe ściany” są bardziej zróżnicowane. Pędy z kwiatami forsycji to ceniona dekoracja wazonów.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium