GŁÓG PIERZASTOLISTNY JADALNY BIG GOLDEN STAR

Wysokość: 150-170 cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 38,50 zł 38.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Głóg pierzastolistny jadalny ‘Big Golden Star’ (Crataegus pinnatifida) jest ozdobny z liści, kwiatów i owoców. Wytwarza największe (lub jedne z największych) owoców w grupie głogów. Drzewo pochodzi z Chin.

 

Charakterystyka głogu pierzastolistnego jadalnego ‘Big Golden Star’

Głóg pierzastolistny jadalny ‘Big Golden Star’ to niskie drzewo osiągające ok. 4 m wysokości i 3-3,5 m szerokości. Pędy są pokryte cierniami i klapowatymi, dużymi, ciemnozielonymi liśćmi. Kwiaty są drobne, białe, ale bardzo liczne. Przyciągają pszczoły – to gatunek miododajny. Owoce początkowo są zielone i nakrapiane, wraz z dojrzewaniem przebarwiają się na czerwono. Osiągają średnicę nawet powyżej 3 cm! Są pożywnym pokarmem dla ptaków, ale jednocześnie są jadalne również dla człowieka (na przetwory i herbaty).

 

Kiedy kwitnie głóg pierzastolistny?

Głóg pierzastolistny kwitnie w maju.

 

Uprawa głogu pierzastolistnego

Głóg pierzastolistny zaleca się uprawiać w miejscu słonecznym (lepsze kwitnienie i owocowanie), ale toleruje również zacienienie. Ma małe wymagania glebowe, należy unikać jedynie gleb podmokłych. Jest mrozoodporny, chociaż młode drzewa warto przed nadejściem zimy na wszelki wypadek osłaniać. Zaleca się je podlewać w czasie susz, starsze głogi dobrze znoszą okresowy niedobór wody. Sadzonki głogu pierzastolistnego można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni co ok. 250-300 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Głóg pierzastolistny to jedno z najpiękniejszych drzew. W dodatku jest niewysokie – nadaje się do małych ogrodów. Często jest wykorzystywane do tworzenia soliterów, a ponadto sadzi się je przy ogrodzeniach i ścianach budynków. Przyciąga do ogrodu ptaki i pszczoły. Owoce są wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium