HIBISKUS LADY STANLEY - KETMIA SYRYJSKA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,00 zł 15.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Hibiskus, ketmia syryjska ‘Lady Stanley’ (Hibiscus syriacus) to efektowna odmiana wytwarzająca kwiaty półpełne. Jest „obowiązkową” pozycją w ogrodach romantycznych.

 

Charakterystyka hibiskusa ‘Lady Stanley’

Hibiskus ‘Lady Stanley’ dorasta zwykle do 1,5 m wysokości przy podobnej szerokości. Wyróżnia się pastelową barwą kwiatów. Są delikatnie różowe, z ciemnoróżowym, ledwie widocznym środkiem. Ciemniejsze przebarwienia mogą występować losowo na obrzeżach płatków. Pędy są wyprostowane, gęste. Ciemnozielone, klapowane liście jesienią przebarwiają się na żółto.

 

Kiedy kwitnie ketmia syryjska?

Ketmia syryjska kwitnie od lipca (bądź sierpnia) do jesieni.

 

Uprawa hibiskusa

Hibiskus wymaga stanowisk słonecznych, ciepłych, osłoniętych od wiatru. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Nie powinno się sadzić go w glebie gliniastej, piaszczystej bądź podmokłej. W czasie susz wymaga podlewania. Sadzonki ketmii syryjskiej ‘Lady Stanley’ zaleca się sadzić od wiosny do wczesnej jesieni. Prawidłowa rozstawa wynosi ok. 120 cm. Krzew wymaga solidnej osłony przed nadejściem mrozów. Stosuje się grubą warstwę ściółki okrywającej (np. z kory sosnowej), a nadziemną część zabezpiecza materiałem przepuszczającym powietrze (chochoły ze słomy, biała włóknina). Cięcie wykonuje się latem, najczęściej pod koniec lipca.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Ketmia syryjska ‘Lady Stanley’ to atrakcyjna ozdoba rabat i wydzielonych miejsc na trawniku. Często jest sadzona przy ogrodzeniach, ścianach i murach. Dobrze radzi sobie przy oczkach wodnych. Odmianę warto wykorzystać do tworzenia romantycznych zakątków, np. przy ławkach lub trejażach. Efektownie komponuje się z roślinami kwitnącymi na biało i fioletowo. Pasuje do różnych stylów urządzania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium