HORTENSJA KRZEWIASTA ANNABELLE W DONICY

Wysokość: 15-25 cm (przed przycięciem wiosennym).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 22,50 zł 22.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Hortensja krzewiasta ‘Annabelle’ (Hydrangea arborescens) to odmiana amerykańska zachwycająca bujnymi kwiatostanami. Jest jedną z najpiękniejszych dekoracji w ogrodzie, ponadto często wykorzystuje się ją na kwiat cięty.

 

Charakterystyka hortensji krzewiastej ‘Annabelle’

Hortensja krzewiasta średnio osiąga 150 cm wysokości i ma półkolisty, czasem nieregularny pokrój. Pędy są wzniesione, ale lekko wyginają się we wszystkich kierunkach. Pokryte są wydłużonymi, owalnymi, długimi liśćmi (8-15 cm) o ząbkowanych brzegach. Blaszki liściowe jesienią przebarwiają się na żółto-zielono. Krzew pokazuje pełnie krasy w czasie kwitnienia. Wytwarza okazałe, kuliste kwiatostany (do 20 cm średnicy) składające się z kwiatów płonnych (dominują) i płodnych. Początkowo są zielonkowate, później kremowo-białe. Pozostają atrakcyjne po przekwitnięciu.

 

Kiedy kwitnie hortensja krzewiasta?

Hortensja krzewiasta ‘Annabelle’ kwitnie od czerwca do sierpnia. Wykształca kwiaty na pędach tegorocznych.

 

Uprawa hortensji krzewiastej

Hortensję krzewiastą zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych do niewielkiego zacienienia (wtedy kwitnie obficie). Preferuje gleby żyzne, próchnicze o odczynie kwaśnym do lekko kwaśnego. Nie lubi zastoin wody w podłożu. Sadzonki hortensji ‘Annabelle’ zaleca się sadzić od wiosny do wczesnej jesieni, w rozstawie ok. 120-140 cm. Krzew może wymagać podpór (pędy wyginają się pod ciężarem kwiatostanów). Przed nadejściem zimy należy zastosować ściółkę. Cięcie wykonuje się wiosną.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Hortensja krzewiasta w okresie późnowiosennym i letnim może być największą ozdobą ogrodu. Dlatego zaleca się ją uprawiać w miejscach wyeksponowanych, np. blisko domu. Tworzy efektowne szpalery. Nadaje się do sadzenia wzdłuż ogrodzeń, jeśli właścicielowi nie zależy na stworzeniu wysokiego żywopłotu. Urozmaica wrzosowiska i rabaty mieszane złożone z roślin kwasolubnych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium