JABŁOŃ RAJSKA OZDOBNA GOLDEN HORNET

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 29,50 zł 29.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń rajska ‘Golden Hornet’ (Malus pumila) wyróżnia się ciepłą barwą owoców. Najatrakcyjniej wygląda jesienią. Odmiana została wyróżniona Award of Garden Merit przyznawaną przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

 

Charakterystyka jabłoni rajskiej ‘Golden Hornet’

Jabłoń rajska ‘Golden Hornet’ dorasta do 5 m wysokości. Ma dość luźną koronę o szerokości do 3,5 m. Kwiaty są jasnoróżowe, o średnicy do 4 cm. Są miododajne – przyciągają zapylacze. Wraz z przekwitaniem drzewo wykształca owalne, jasnozielone liście. Jesienią blaszki liściowe przebarwiają się na czerwono. Pod koniec lata lub na początku jesieni dojrzewają drobne (2-2,5 cm średnicy), złotożółte owoce zebrane w pęczki. Są niesmaczne na surowo, ale nadają się na przetwory.

 

Kiedy kwitnie jabłoń rajska?

Jabłoń rajska ‘Golden Hornet’ zakwita w maju i kwitnie przez około dwa tygodnie.

 

Uprawa jabłoni rajskiej

Jabłoń rajska ‘Golden Hornet’ wymaga miejsc słonecznych, ciepłych, osłoniętych od wiatru. To wpływa na obfitość kwitnienia i zawiązywania owoców. Ma niewielkie wymagania glebowe – rośnie nawet w podłożach ilastych i gliniastych. Jest wystarczająco mrozoodporna, ale młode drzewa warto na wszelki wypadek osłaniać przed zimą. Sadzonki jabłoni ‘Golden Hornet’ można sadzić od wiosny do jesieni, co ok. 200-250 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jabłoń rajska jest ozdobna przez większość sezonu. Zarazem jest to jedna z najpiękniejszych propozycji do stworzenia malowniczego, barwnego ogrodu „jesiennego”. Nadaje się na soliter. Warto uprawiać ją przy domu, ogrodzeniu, obiektach małej architektury lub wydzielonym miejscu na trawniku.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium