JABŁOŃ RAJSKA OZDOBNA MAKOWIECKI

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 29,50 zł 29.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń rajska ozdobna, purpurowa ‘Makowiecki’ (Malus purpurea) to polska odmiana o niezwykłym wybarwieniu liści, kwiatów i owoców. Została wyselekcjonowana w 1938 roku przez Antoniego Wróblewskiego w Arboretum w Kórniku.

 

Charakterystyka jabłoni purpurowej ‘Makowiecki’

Jabłoń rajska ‘Makowiecki’ osiąga 4-5 m wysokości (przy nieco mniejszej szerokości). Korona jest kulista bądź owalna. Młode liście są czerwonawe, później zazieleniają się, bordowy odcień pozostaje. Kwiaty są duże, o średnicy 5 cm. Początkowo są różowoczerwone, wraz z rozwojem jaśnieją i w kulminacyjnej fazie kwitnienia nabierają jasnoróżową barwę. Owoce są liczne, ale drobne (mniejsze niż u wielu innych odmian). Mają purpurowy kolor.

 

Kiedy kwitnie jabłoń rajska?

Jabłoń rajska ozdobna ‘Makowiecki’ kwitnie w maju. Kwiaty wydzielają przyjemny zapach. Przyciągają pszczoły.

 

Uprawa jabłoni purpurowej

Jabłoń rajska ‘Makowiecki’ wymaga stanowiska słonecznego (dla optymalnego wybarwienia). Ma małe wymagania glebowe. Znosi mrozy, zanieczyszczenia powietrza i zasolenie podłoża. Należy unikać uprawy w glebach kwaśnych i podmokłych. Sadzonki jabłoni purpurowej ‘Makowiecki’ można sadzić od wiosny do jesieni. Prawidłowa rozstawa wynosi ok. 300 cm. Przycinanie nie jest wymagane, ale zalecane.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jabłoń purpurowa ‘Makowiecki’ jest wykorzystywana do dekoracji przydomowych ogrodów i zieleni miejskiej. Dobrze sprawdza się w dużych aglomeracjach. To efektowny soliter. Warto ją uprawiać w wyeksponowanym miejscu. Wprowadza do ogrodu ciepły koloryt.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium