JABŁOŃ RAJSKA OZDOBNA OLA

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 29,50 zł 29.50
Ocena: 3
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń rajska ozdobna ‘Ola’ (Malus) jest ozdobna z kwiatów, owoców, ale także atrakcyjnie wybarwionych liści. To jedno z najpiękniejszych drzew uprawianych w ogrodach i parkach. To polska odmiana wyselekcjonowana przez Jana Grąbczewskiego w latach 70-tych ubiegłego wieku w podwarszawskiej Dąbrówce.

 

Charakterystyka jabłoni rajskiej ‘Ola’

Jabłoń rajska ‘Ola’ osiąga do 5m wysokości. Ma kulisto-spłaszczoną koronę. Kwitnie obficie. Wytwarza duże, różowe kwiaty. W fazie opadania kwiatów wykształca liście. Początkowo są czerwone, później czerwono-zielone, latem zielenieją. Owoce są kuliste, dość duże (3 cm średnicy) o purpurowo-czerwonej barwie. Utrzymują się do zimy. Są niejadalne na surowo, ale można je kandyzować bądź wykorzystywać na przetwory.

 

Kiedy kwitnie jabłoń rajska ozdobna?

Jabłoń rajska ‘Ola’ zakwita na początku maja. Kwitnie przez około dwa tygodnie.

 

Uprawa jabłoni rajskiej

Jabłoń rajską zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych do lekko zacienionych (dla obfitego kwitnienia i wybarwienia). Toleruje przeciętne ogrodowe podłoża. Radzi sobie w gliniastych glebach, nie lubi jednak nadmiernej wilgoci. Sadzonki jabłoni rajskiej ‘Ola’ można sadzić od wiosny do jesieni w rozstawie co ok. 250 cm. W przeciwieństwie do tradycyjnych jabłoni nie wymaga regularnego cięcia, choć warto wykonywać podstawowe.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jabłoń rajska ‘Ola’ jest niezwykle piękna wiosną, a także jesienią (aż do zimy). To jedno z tych drzew, które warto eksponować w ogrodzie. Dlatego sadzi się je blisko domu, altan bądź innych elementów małej architektury. To dobry soliter, sadzony m.in. w wydzielonym miejscu na trawniku.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium