JABŁOŃ RAJSKA OZDOBNA ROYALTY

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 29,50 zł 29.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń rajska ozdobna ‘Royalty’ (Malus) to jedno z najpiękniejszych drzew kwitnących i owocujących. Jest dekoracją każdego ogrodu – od wiejskiego po orientalny.

 

Charakterystyka jabłoni rajskiej ozdobnej ‘Royalty’

Jabłoń rajska ozdobna ‘Royalty’ ma nieco słabszy wzrost w porównaniu z innymi odmianami. Osiąga ok. 4 m wysokości. Korona jest regularna, kulista. Nisko rozgałęzia się. Zakwita przed wykształceniem liści. Blaszki liściowe pojawiają się dopiero po opadnięciu pierwszych kwiatów. Kwiaty są bordowe. Liście początkowo mają barwę czerwono-purpurową, z upływem czasu zazieleniają się. Pod koniec sierpnia dojrzewają owoce. Są małe, kuliste, ciemnoczerwone. Nadają się do spożycia w formie przetworów.

 

Kiedy kwitnie jabłoń rajska?

Jabłoń rajska ‘Royalty’ zakwita w maju, a kontynuuje kwitnienie przez około dwa tygodnie.

 

Uprawa jabłoni rajskiej

Jabłonie rajskie należy uprawiać w miejscach słonecznych do lekko zacienionych. Wtedy obficie kwitną i owocują, a jednocześnie intensywniej wybarwiają się. Drzewko toleruje przeciętne ogrodowe gleby, poza podmokłymi. Radzi sobie w gliniastym podłożu. Sadzonki jabłoni rajskiej ‘Royalty’ można sadzić od wiosny do jesieni, w rozstawie wynoszącej ok. 200-250 cm. Nie wymaga regularnego cięcia.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jabłoń rajska ‘Royalty’ nadaje się jako soliter, ale można z niej tworzyć również efektowne szpalery (np. wzdłuż drogi do domu). Drzewo warto uprawiać w wyeksponowanym miejscu. Nadaje ogrodowi ciepłych, wyrazistych barw.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium