JAGODA KAMCZACKA JUGANA

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Cena: 15,20 zł 15.20
Ocena: 4.81481
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Jagoda Kamczacka Jugana to Rosyjska odmiana wynaleziona w Instytucie w Bakczarskoje(2010r). Ceniona przez sadowników i amatorów.

 

Owoc

Rodzi słodkie i duże owoce(ok. 2g). Wszystkie są podłużne oraz wyrównanej wielkości. Koniec owocu lekko się zawija. Skórka jest jędrna oraz ciemnoniebieska z nalotem. Średnio znoszą transport. Zawartość cukrów wynosi ok. 19,0 Brixów. Z dorosłego krzewu można zebrać aż 3,5-6,5kg rocznie.

Zbiory przypadają na drugą połowę czerwca i trwają do połowy lipca. Owoce nie opadają przedwcześnie i równo dojrzewają. Nadają się także do zbioru mechanicznego.

 

Uprawa

Jagoda kamczacka rośnie w większości gleb ogrodowych. Najlepsza ziemia jest o lekko kwasnym pH(5,5-6,5), próchnicza i umiarkowanie wilgotna. Nie zaleca się podłoża o zasadowym pH. Starsze krzewy dość dobrze znoszą susze. Jagoda kamczacka rzadko choruje i znosi siarczyste mrozy. Rośnie średnio silnie. Docelowa wysokość to 1,5m oraz 190cm szerokości. Kwiaty są koloru blado żółtego oraz wytrzymują wiosenne przymrozki.

Cięcie: jagody kamczackiej przez pierwsze 5 lat nie przycina się w ogóle. Po tym czasie należy
co roku, wiosną, przycinać pędy zbyt zagęszczone oraz stare.

 

Krzew

Owa odmiana przejmuje lekko kolumnową formę z prostymi gałęziami szkieletowymi. 

 

Zapylacze

Jagoda kamczacka do krzew obcopylny. Do prawidłowego owocowania wymaga w pobliżu drugiej, innej odmiany. Polecane zapylacze dla Jugany to Aurora lub Wojtek.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium