JAGODA KAMCZACKA RUBEN W DONICY

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,20 zł 15.20
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Jagoda Kamczacka Ruben to Polska odmiana.

 

Owoc


Owoce odmiany Ruben należą do jednych z największych. Mają ok. 3cm długości oraz szeroko podłużny kształt. Skórka jest koloru ciemno niebieskiego, w całości pokryta nalotem. Jędrne, słodkie, aromatyczne i przypominające w smaku borówkę. Dobrze znoszą przechowywanie oraz transport. Jest to późna odmiana, dojrzałość zbiorcza przypada na połowę czerwca. Owocuje obficie i corocznie. Owoce nie opadają przedwcześnie, choć pojedyńcze jagody mogą opadać. Z dorosłego krzewu można zebrać do 3kg jagód.  Jest to odmiana polecana również do zbiorów mechanicznych, ze względu na wysoką trwałość owoców.

 

Uprawa


Krzew dorasta do ok. 1,5m wysokości i 2m szerokości. Kwitnie późno - od drugiej połowy kwietnia aż do maja. Kwiaty są małe i żółtego koloru. Liście podłużne, zielone, z lekkim, woskowym nalotem.

 

Uprawa


Odmiana odporna na mróz, choroby i szkodniki. Starsze krzewy są dość wytrzymałe na susze. W pierwszych 5 latach nie wymaga żadnego cięcia formującego. W późniejszych latach należy wycinać nadmiar pędów. Silnie rośnie.

 

Stanowisko


Wymaga stanowiska słonecznego. Jagoda kamczacka rośnie dobrze w większości gleb. Najlepsza gleba dla jagody kamczackiej jest o lekko kwaśnym pH(5,5-6,0). Odradza się podłoża suchego, podłmokłego lub powyżej 7 pH.

 

Zapylacze


Wymaga innej, dowolnej odmiany jagody kamczackiej w pobliżu, np. 'Rebeka' lub 'Wojtek'.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium