JARZĄB ALAJA KRUPNAJA

Wysokość: przycięta do 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 25,50 zł 25.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jarząb pospolity ‘Alaja Krupnaja’ (Sorbus aucuparia) to odmiana o dużych owocach. Powstała w Wszechrosyjskim Instytucie Genetyki i Selekcji Roślin Owocowych w Miczurińsku.

 

Charakterystyka jarzębu ‘Alaja Krupnaja’

Jarząb pospolity ‘Alaja Krupnaja’ dorasta średnio do 10 m wysokości. Ma efektowne, długie (do 15 cm) liście, złożone z drobnych eliptycznych, piłkowanych liści. Jesienią przebarwiają się na czerwono. Kwiaty są drobne, ale zebrane w baldachowate, okazałe kwiatostany. Mają barwę białą. Wydzielają intensywny zapach. Od września do października dojrzewają kuliste, czerwone owoce. Mają średnicę ok. 12-15 mm. Utrzymują się na drzewie przez część zimy. Stanowią pokarm dla ptaków, są jadalne również dla człowieka (w formie przetworów).

 

Kiedy kwitnie jarząb pospolity?

Jarząb pospolity kwitnie w maju. Kwiaty przyciągają pszczoły.

 

Uprawa jarzębu pospolitego

Jarząb pospolity zaleca się uprawiać w miejscu słonecznym, ale toleruje również lekkie zacienienie. Ma małe wymagania glebowe. Radzi sobie w lekkich, piaszczystych podłożach. Jest w pełni mrozoodporny. Sadzonki jarzębu ‘Alaja Krupnaja’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni co ok. 300 cm. Gatunek jest odporny na zanieczyszczenie powietrza i zasolenie podłoża, dlatego nadaje się do aglomeracji miejskich. 

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jarząb pospolity ‘Alaja Krupnaja’ jest ozdobny niemal przez cały rok, a poza tym pełni ważną rolę dal przyrody. Warto uprawiać go w formie szpalerów lub nieformowanego żywopłotu, np. łączonego z innymi drzewami, a także krzewami (inne gatunki i odmiany jarzębów, oprócz tego głogi, dzika róża, czeremcha, itp.).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium