JARZĘBINA KOLUMNOWA AUTUMN SPIRE

Wysokość: przycięta do 100/150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 25,50 zł 25.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jarząb kolumnowy, pospolity Autumn Spire ‘Flanrock’ (Sorbus aucuparia) ma nietypową barwę owoców, atrakcyjnie wybarwia się jesienią, a przy tym jest bardzo wąską odmianą. Został wyselekcjonowany w 2000 roku w Irlandii (Flannery’s Nurseries LTD). Zdobył złoty medal w Konkursie Roślin Nowości w 2008 roku na wystawie Zieleń to życie w Warszawie.

 

Charakterystyka jarzęba Autumn Spire ‘Flanrock’

Jarzębina Autumn Spire to niewysokie, dość wolno rosnące drzewo docelowo osiągające 3-5 m wysokości i do 3 m szerokości. Pień jest niski – rozgałęzia się i tworzy koronę na niedużej wysokości. Liście są duże i długie (do 20 cm), nieparzystopierzaste. Przez większość sezonu są ciemnozielone, jesienią wybarwiają się w różnych odcieniach czerwonego – od jasnego po bordowy. ‘Flanrock’ to jedna z najmocniej wybarwiających się odmian. Kwiaty są drobne, białe, lecz tworzą okazałe baldachowate kwiatostany o średnicy do 15 cm. Pod koniec lata jarząb zawiązuje okrągłe owoce o żółtopomarańczowej barwie. Są znacznie jaśniejsze niż u innych przedstawicieli Sorbus.

 

Kiedy kwitnie jarząb kolumnowy?

Jarząb Autumn Spire zakwita w drugiej połowie maja. Kwiaty są miododajne, przyciągają pszczoły.

 

Uprawa jarzębu pospolitego

Jarzębina powinna być sadzona w miejscach słonecznych, wtedy obficie kwitnie i owocuje, a przy tym optymalnie wybarwia się. Ma małe wymagania glebowe, toleruje większość podłoży, w tym piaszczyste. Odmiana jest mrozoodporna, jedynie młode drzewa (pierwsze lata uprawy) osłania się przed nadejściem zimy. Sadzonki jarzębu Autumn Spire można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni. Prawidłowa rozstawa wynosi ok. 200 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jarzębina Autumn Spire jest ceniona w ogrodach i parkach jako drzewo szpalerowe (m.in. ze względu na wąski pokrój). To niemal całoroczna dekoracja zielonych zakątków. W małych ogrodach nadaje się na soliter. Poza tym efektownie wygląda uprawiana wzdłuż ogrodzenia, przy murach i elementach małej architektury. Owoce stanowią zimowy pokarm dla ptaków.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium